Apple, yalnızca yeni iPhone’lar ve iPad’ler değil, bu sonbaharda bir sürü yeni cihazı piyasaya sürmeye hazırlanıyor – Technology News, Firstpost


Her yıl olduğu gibi, Apple en son iPhone’larını Amerikalıların dediği gibi sonbahar veya sonbaharda piyasaya sürecek. Lansman etkinliğinin Eylül veya Ekim başında gerçekleşmesi planlanıyor. Ancak, Apple yalnızca iPhone’u piyasaya sürmeyecek. Bunun yerine, bir yığın cihaz piyasaya sürecekler.

Sadece yeni iPhone'lar ve iPad'ler değil, Apple bu sonbaharda bir sürü yeni cihaz piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Kesin olmak gerekirse, Apple planlıyor dört yeni iPhone 14s piyasaya sürbir dizi yeni iPad, üç Apple Saat, birkaç M2 / M3 yükseltilmiş Mac ve bir çift yenilenmiş AirPods Pro tomurcuk, yeni bir HomePod ve yükseltilmiş bir Apple TV modeli.

Apple, WWDC’de en yeni amiral gemisi M2 işlemcisini kullanacak 2 yeni Mac’i zaten duyurmuş olsa da, M2 işlemcisinin çeşitli varyasyonlarıyla birkaç yeni Mac’i piyasaya sürmeyi de planlıyor.

Buna M2 Mac Mini, M2 Pro Mac Mini, M2 Pro veya M2 Max 14 ve 16 inç MacBook Pro’ların yanı sıra M2 Ultra veya M2 Extreme Mac Pro dahildir.

Ve sonra, Apple’ın bu yıl sonbaharda piyasaya sürüleceği kesin olan karma gerçeklik kulaklığını çevreleyen söylentiler var. Ve zaten Apple hayranları için işler yeterince ısınmadıysa, söylentiler Apple’ın M3 SoC’leriyle neredeyse hazır olduğunu ve yıl sonunda veya 2023’ün başlarında bir şey veya diğerini piyasaya süreceğini gösteriyor.

Sadece yeni iPhone'lar ve iPad'ler değil, Apple bu sonbaharda bir sürü yeni cihaz piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

iPhone 14 için, yalnızca Pro ve Pro Max modellerinin yeni ve daha güçlü A16 yongasını ve her zaman açık ekran desteğini alacak şekilde ayarlandığına dair söylentiler var. Pro modelleri ayrıca tamamen yeni bir 48MP kamera sensörüne ve sırasıyla Face ID ve ön kamera için bir hap ve delik şeklinde bir oyuğa sahip yeni bir çentik tasarımına sahip olacak.

iPhone 14’ün standart, Pro olmayan modelleri, iPhone 13 ile birlikte gelen A15 çipinin aynısına sahip olacak. Ayrıca bu yıl Mini model yerine 6,7 inç ekranlı iPhone 14 Max’e sahip olacağız. .

Sadece yeni iPhone'lar ve iPad'ler değil, Apple bu sonbaharda bir sürü yeni cihaz piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple’ın ayrıca üç yeni model piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple Watch Serisi 8 bu sonbahar. Standart Watch Series 8, yeni bir SE Watch ve insanları ekstrem sporlara yönelik Watch Series 8’in daha ‘sağlam’ bir versiyonu olacak.

Yaklaşan Watch Series 8’de bulunan S8 yongası, önceki S7 ve S6 yongaları ile aynı düzeyde performans sunacak olsa da, gelecek yıl gelecek olan Watch’ın yükseltilmiş bir işlemciye sahip olacağı bildiriliyor.

Apple’ın ayrıca en çok satan akıllı saati Series 3 Watch’ı bu sonbaharda, S8 işlemciyle birlikte gelebilecek yeni SE lehine bırakması da muhtemel.

Sadece yeni iPhone'lar ve iPad'ler değil, Apple bu sonbaharda bir sürü yeni cihaz piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yaklaşan iPad’lere gelince, söylentiler Apple’ın bu yıl içinde M2 ​​donanımlı 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modellerini piyasaya süreceği ve gelecek yıl 14 ila 15 inç arasında daha büyük bir iPad’in geleceğini gösteriyor. Orası aynı zamanda yeni bir giriş seviyesi iPad’dir A14 çip, 5G ve USB-C bağlantısı ile gelecek.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/apple-set-to-launch-a-whole-bunch-of-new-devices-this-fall-including-new-iphone-14-series-watch-series-8-new-ipads-and-new-macs-10840591.html

Yorum yapın