Apple Watch’ta Düşük Güç Modu kılavuzu • Teknolojik Haberler


Pil ömrü uzun zamandır Apple Watch’ın en büyük dezavantajı olmuştur. Sorun, ancak şirket 2020’de watchOS 7 ile uyku takibine her şeyi dahil ettiğinde daha belirgin hale geldi. Apple, donanımdaki mAh’yi artırmak yerine bir geçici çözüm sundu: Kullanıcı belirli bir yüzdenin altına düştüğünde açılan bir uyarı. yatmadan önce, şarj gerektirir.

Bugün satışa çıkan Watch Ultra, Apple’ın sorunu doğrudan çözdüğünü görüyor. Daha büyük kasa (49 mm’den Seri 8’in 45’ine), dokunsal motor gibi bileşenlerin küçültülmesiyle birleştiğinde, pil için daha fazla dahili alan sunar. Sonuç olarak, spor odaklı model, biraz daha büyük bir ekrana ve parlaklığı iki katına (1.000’den 2.000 nit’e) rağmen, Seri 8’in 18 saatini 36’ya iki katına çıkarır.

Hattın geri kalanına gelince, Apple bir kez daha herhangi bir anlamlı donanım değişikliği yapmadan pil ömrünü iyileştirmeye çalışıyor. Bunun yerine sorun, watchOS 9 ile sunulan yeni bir Düşük Güç modu aracılığıyla ele alındı. Bu duyurudan önce Apple Watch’ta, piliniz çift hanelere düştüğünde bir tür son çare olarak tasarlanmış bir Güç Rezervi Modu vardı. Bu hazırda bekletme durumundayken, cihaz zamanı söylemekten başka bir işe yaramaz.

Yeni Düşük Güç Modu farklıdır. Bu, daha fazla yaşam sürmenize yardımcı olacak güce aç ve belki de gereksiz özellikleri kapatmakla ilgilidir – ancak çoğunlukla, hala tamamen işlevsel bir akıllı saattir. Apple, “Far Out” etkinliği sırasında, Düşük Güç Modunun size Apple Watch Series 8 için tam şarjla 36 saate kadar pil ömrü ve yeni Apple Watch Ultra için tam şarjla 60 saate kadar pil ömrü sağlayabileceğini söyledi. .

Düşük Güç Modu’nu açtığınızda, sistem her zaman açık ekranı, arka planda kalp atış hızı ve kan oksijen ölçümlerini, egzersiz hatırlatıcılarını, otomatik egzersiz algılamayı ve düzensiz kalp atış hızı ritmi, yüksek kalp atış hızı ve düşük kalp atış hızı bildirimlerini devre dışı bırakır. Bu mod ayrıca pil ömrünü korumak için Hücresel pingleri saatlik ve isteğe bağlı olarak azaltır.

Düşük Güç Modu ayrıca normal güç modunda triatlon gibi GPS tabanlı uzun antrenman sürelerini 12 saatin üzerine çıkararak Apple Watch Ultra’daki pil ömrünü uzatır.

Apple Watch’ınızda Düşük Güç Modunu şu şekilde açabilirsiniz:

  • Ayarlar’a gidin
  • Pil bölümüne ilerleyin
  • Bunun altındaki Düşük Güç Modu geçişini açın.

Düşük Güç Modu açıldığında, ekranınızın üzerinde sarı bir daire göreceksiniz. Ayrıca, kontrol merkezindeki pil yüzdesi, şarj animasyonu ve Komidin modundaki süre sarıya dönecektir.

Kullanıcılar, Apple Watch’un pil seviyesi %10’a ulaştığında Düşük Güç Modu’nu açmalarını isteyen bir bildirim alacak. Şarj olurken, mod otomatik olarak %80’de kapatılır.

Şirket ayrıca, daha uzun egzersizler sırasında pil ömrünü artırmak için her iki önlem için de örneklemeyi azaltacak bir Azaltılmış GPS ve HR modu üzerinde çalışıyor. Bu yeni mod, Düşük Güç Modu altında ayrı bir geçişte yaşayacak ve bu yıl içinde kullanıma sunulacak.

Düşük Güç Modu özelliği watchOS 9 güncellemesinin bir parçası olduğundan, Apple Watch 4’ten başlayarak tüm cihazların ayarlarında bir yazılım güncellemesi aracılığıyla bu özellik olacaktır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/a-guide-to-low-power-mode-on-the-apple-watch/

Yorum yapın