Apple, Veri Gizliliği Haftasını mağaza içi gizlilik eğitimi ve daha fazlası ile kutladı


Apple bu yıl işaret ediyor Veri Gizliliği Haftası iPhone kullanıcılarını ellerinde bulunan gizlilik koruma araçları hakkında eğitmek için çalışarak, gizliliği korumak isteyen tüm işletmeler üzerinde etkileri olan bir hareket.

Veri koruma, iş dünyasının temel taşıdır

Veri Gizliliği Haftası, 28 Ocak 2007’deki ilk kongreden doğdu. veri koruması. Bugün, gizlilik ve veri koruma konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan küresel bir etkinlik.

Bunlar, Apple’ın paylaştığını söyleyerek sır yapmadığı değerlerdir. Apple CEO’su Tim Cook, sık sık kamuoyuna açıklamalarda bulundu gizliliğin önemine ışık tutuyor ve görünüşe göre şirketteki herkes “gizliliğin temel bir insan hakkı olduğu” konusunda ısrar ediyor.

Bu sadece kişisel korunma ile ilgili değil. Aynı zamanda verilere değer vermek, verilere saygı duymak ve verilerin iyi bir şekilde korunmasını sağlamakla ilgilidir.

En karmaşık veri güdümlü işletme bile, bu kararları oluşturmak için kullandığı bilgiler kusurluysa, kötü kararlar alacaktır.

Apple ne yapıyor?

  • İlk olarak Apple, gizlilikle ilgili verilerin nasıl toplanıp kötüye kullanıldığını ve iPhone’u kendinizi korumak için nasıl kullanabileceğinizi açıklamayı amaçlayan eğlenceli bir kısa film yayınladı.
  • İkincisi, dünya çapında yarım saatlik bir dizi duyurdu”iPhone’da Gizliliğinizin Sorumluluğunu AlmakŞirketin Uygulama İzleme Şeffaflığı da dahil olmak üzere sağladığı bazı gizlilik korumalarının nasıl kullanılacağını açıklayacağı dünya çapında 522 Apple Store’da sunulacak oturumlar.
  • Üçüncüsü, şirket, dünya çapındaki iCloud kullanıcılarına Apple hizmetinde depoladıkları verileri şifrelemek ve bu bilgileri meraklı gözlerden gizlemek için yeni bir yol sağlayan iOS 16.3’ü kullanıma sunma sürecinde.

Apple, kampanyayı desteklemek için web sitesinin ön sayfasına kaynaklar ekledi ve sağladığı bazı gizlilik koruma araçlarını açıklayan kısa klipler de dahil olmak üzere mesajı tüm kanallarında iletmeye devam ediyor.

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.

Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3686269/apple-marks-data-privacy-week-with-in-store-privacy-training-more.html#tk.rss_all

Yorum yapın