Apple, uygulamalar aracılığıyla kullanıcılara daha fazla reklam sunmayı planlıyorAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Haritalar ve Podcast’ler gibi iPhone uygulamalarının kullanıcıları, reklam işini önemli ölçüde artırmayı planladığını iddia eden bir raporla, gelecekte potansiyel olarak daha fazla reklam görebilir.

Apple’ın App Store, News ve Stocks gibi bazı hizmetleri, içeriğin yanı sıra kullanıcılara reklam sunar. Haritalar gibi diğer uygulamalar şimdiye kadar bir reklam baskısından kaçınmış olsa da, Apple’ın tam da bunu yapmak için çalıştığı iddia ediliyor.

Pazar günkü “Power On” bülteninde BloombergMark Gurman, Apple’ın reklam ekiplerinin 2022’nin başlarında Hizmetler işinde “bir yer edindiğini” iddia ediyor. Daha önce iAd ağı sırasında Eddy Cue’ya rapor veren Todd Teresi, Cue’ya bir kez daha rapor vermeye başladı.

Teresi’nin reklam kolunu genişletmeyi ve 4 milyar dolarlık yıllık gelirini çift haneli rakamlara çıkarmayı tartıştığı söyleniyor. Bu hedefe ulaşmak için, kullanıcılara daha fazla reklam sunulması gerekecek.

Bir kazanç çağrısı sırasında reklamcılık işinden de bahsedildi, ancak bazı ters rüzgarlara rağmen, şirket için olumlu görüldü. Bu, görünüşe göre Gurman’a şirkette konuyla ilgili ilginin olduğunun bir göstergesiydi.

Gürman, Kitaplar ve Podcast’ler gibi dijital vitrinlerde daha fazla reklam olacağına ve TV+’da daha fazla reklamın yer alacağına inanıyor. Arama ağı reklamlarının Apple Haritalar’a genişletilmesinin de bir olasılık olduğu düşünülüyor ve ayrıca dahili olarak araştırıldığı bildiriliyor.

Apple, reklam gelirini daha fazla reklamla artırabilirken, tüketicilerin gizliliğini korurken yine de bunu yapmak zorunda. Birinci taraf veri toplamanın kapalı olduğu cihazlardan kaynaklanan arama hacminin çoğuna rağmen, App Store arama reklamlarından zaten yararlanıyor.

Temmuz ayında Apple, App Store’da Bugün App Store’da bir yerleşim ve “Beğenebilirsiniz” bölümü de dahil olmak üzere yeni reklam alanlarını denediğini doğruladı.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/08/14/apple-plans-offering-more-advertising-to-users-via-apps?utm_medium=rss

Yorum yapın