Apple, Telegram’ın en son güncellemesini emoji üzerinden durdurdu


Telegram CEO’su ve kurucusu Pavel Durov’un güncellemenin iki haftadır Apple’ın uygulama incelemesinde olduğunu söylemesinden sadece bir gün sonra, Telegram Frida’da yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme emoji ile ilgili özelliklerle dolu, ancak Durov’a göre Apple özellikle kaldırılmasını istediği için bir tanesi eksik.

“Önceki gönderimin medyada kapsamlı bir şekilde yer almasından sonra, Apple, standart emojinin daha yüksek kaliteli vektör animasyonlu sürümleri olan Telemoji’yi kaldırarak bekleyen Telegram güncellememizi sona erdirme talebiyle bize geri döndü.” Durov, Telegram kanalına yazdı Cuma gününde. “Bu, Apple adına şaşırtıcı bir hareket çünkü Telemoji, statik düşük çözünürlüklü emojisine yepyeni bir boyut kazandıracak ve ekosistemlerini önemli ölçüde zenginleştirecekti.”

Telemoji’yi Durov’un gönderisiyle birlikte verilen kısa bir videoda görebilirsiniz (ve paylaştığı videonun bir GIF’ini yaptım). Şahsen, Telemoji’nin çok eğlenceli göründüğünü düşünüyorum – oldukça aşina olduğum statik emoji yüzlerine nasıl hayat kattıklarını seviyorum. Ancak Apple’ın tasarımlarını bu şekilde değiştiren başka bir şirketle sorun yaşadığını tahmin ediyorum, bu yüzden Telegram’dan Telemoji’yi güncellemeden kaldırmasını istedi. Apple ve Telegram, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Şimdi Apple’ın standart emojiyi canlandırmasını diliyorum.
Video Pavel Durovbir GIF’e dönüştürdüğüm

Güncelleme, diğer yeni emoji geliştirmeleriyle birlikte yüklendi. Telegram’ın yakın zamanda piyasaya sürülen 4,99 ABD doları tutarındaki Premium hizmetine abone olan kullanıcılar, arkadaşlarıyla sohbetlerinde özel emoji yükleyip kullanabilecek ve Telegram, başlamak için 500’den fazla emoji içeren 10 özel paket sunuyor. Ücretsiz kullanıcılar, animasyonlu emojilerden herhangi birini görebilecek ve bunları kayıtlı mesajlarında kullanabilecek.

Telegram, Android, masaüstü veya web’deki Telegram’da aşina olabileceğiniz gibi çıkartmalar, GIF’ler ve emojiler için ayrı sekmeler oluşturarak iOS’taki çıkartma panelini de güncelledi. Güncellemelerin tam listesini okuyabilirsiniz Telegram’ın blog yazısında.

Yolda daha fazla iyileştirme var. “Birkaç hafta” içinde Telegram, kullanıcıların herhangi bir özel emojiyi mesaj tepkisi olarak eklemesine izin verecek. Durov diyor, ancak bu başlangıç ​​için yalnızca Premium bir özellik olacaktır. Emoji reaksiyonlarının gerçekten iyi olduğu görüşündeyim – emojiyi kullanmanın daha fazla yolu, daha iyi.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/12/23303446/telegram-update-apple-emoji-telemoji

Yorum yapın