Apple Store’lar dünya çapında Dünya AIDS Günü için (KIRMIZI) oluyorAppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

1 Aralık Dünya AIDS Günü münasebetiyle, yüzlerce Apple Mağazası (PRODUCT)RED vitrinini ve ürün teşhirlerini ekliyor ve Apple çevrimiçi olarak ilgili kitaplarını, uygulamalarını ve videolarını tanıtıyor.

Apple, Global Fund’ın AIDS’i sona erdirme mücadelesini desteklemek için 2006’dan beri (RED) ile birlikte çalışıyor. Apple ürünlerinin ayırt edici kırmızı versiyonlarından elde edilen kârın bir kısmı fona gidiyor.

Apple, 2022 Dünya AIDS Günü münasebetiyle Apple tarafından desteklenen hibelerin çeyrek milyar doları aştığını duyurdu. Bu miktarın ne kadarının doğrudan Apple’dan geldiği net değil, ancak şirket hibelerin şu anda 11 milyondan fazla insanı desteklediğini söylüyor.

197 milyondan fazla HIV testi dağıttı ve ayrıca beş milyondan fazla HIV pozitif annenin virüsü bebeklerine geçirmesini önlemesine yardımcı oldu.

Apple, “Son 16 yılda” diyor Bir açıklamada“Apple ve müşterileri, AIDS’i sona erdirmek için küresel mücadelenin bir parçası olmuştur.”

“Apple’ın (RED) ile ortaklığı, kırsal topluluklardaki kritik çalışmalar ve hamile kadınlara destek dahil olmak üzere, Sahra altı Afrika’da en çok ihtiyaç sahibi topluluklardaki milyonlarca bireye sağlık hizmetlerine erişim sağlayan Global Fund’ı destekliyor” diye devam ediyor. ve aileleri.”

Şirket, “Dünya AIDS Günü şerefine,” diyor, “Apple, müşterilerine Küresel Fon’u desteklemeye devam etmeleri, farkındalığı artırmaları ve HIV/AIDS’i sona erdirme savaşı hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için yeni yollar sunuyor.”

  • App Store tanıtıyortikitemas öncesi profilaksi takibi için
  • Apple Books, AIDS hakkında kurgusal olmayan ve kurgu kitaplardan derlenmiş koleksiyonlar sunar
  • Apple TV’nin Şimdi İzle sekmesi, ilgili şovlardan oluşan bir koleksiyon içerir
  • Apple Music, özel bir müzik ve radyo programı seçkisine sahiptir

Ayrıca Apple, Ocak 2022’de tüm yıl boyunca (PRODUCT)RED’den elde edilen gelirin yarısının Küresel Fon’a gideceğini duyurdu.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/12/01/apple-stores-worldwide-turn-red-for-world-aids-day?utm_medium=rss

Yorum yapın