Apple sonunda gereksiz mesajları kaldırma konusunda ciddileşiyor – Teknolojik Haberler


Apple, iOS 16 için ikinci geliştirici beta sürümünü piyasaya sürdü ve gözümüze çarpan ilk şey, yenilenen mesaj filtreleme oldu. Bu güncelleme ile şirket, SMS tabanlı mesajlarınızı düzene sokma konusunda ciddileştiğinin sinyallerini verdi.

İşte yeni güncellemeye dahil edilenlerin kısa bir özeti:

Yeni güncelleme, Truecaller tarafından oluşturulan gibi filtre uzantılarının geliştiricilerine veya Apple’ın kendi SMS filtresi Hindistan ve Brezilya’da mevcut — kişisel olmayan mesajları “İşlemler” ve “Promosyonlar” içinde 12 alt kategoride sınıflandırmak. İşlemler kategorisi Finans, Hatırlatıcılar, Emirler, Sağlık, Kamu Hizmetleri, Hava Durumu, Taşıyıcı, Ödüller ve Diğerlerini içerir; Promosyonlar kategorisi Teklifleri, Kuponları ve Diğerlerini içerir.

Sırasında bu yılki Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC) oturumu, Apple, geliştiricilerin bu kategorileri SMS filtrelerine nasıl dahil edebileceklerini ayrıntılı olarak anlattı. Buna dayanarak, yeni kategoriler yalnızca Hintli kullanıcılar için geçerli olacak gibi görünüyor. Apple’dan bu alt kategorilerin diğer ülkelerde mevcut olup olmayacağını netleştirmesini istedik ve haber alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.

elma mesajları

Resim Kredisi: Elma

Hintli iPhone kullanıcıları, Siri önerileri olarak, Mesaj dizilerinde ve Takvim Gelen Kutusu’nda film veya tren bileti rezervasyonu gibi çıkarılabilir etkinlikler de alacak. Apple, treninizi kaçırmadığınızdan emin olmak istiyor.

ABD merkezli kullanıcılar için de biraz neşe var. iOS 16 kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar, Mesajlar uygulamasında Bilinmeyen Gönderenler kategorisi altında görünecek olan yeni bir “Önemsiz Bildir” ile operatörlere istenmeyen iletileri bildirebilecekler. Apple, iOS 16 beta 2 Sürüm Notlarında bu özelliğin yalnızca belirli operatörlerde kullanılabileceğini söyledi ancak şu anda hangi operatörlerin olabileceğine dair bir bilgi yok.

Dahası, iPhone’unuzu çift SIM modunda kullanıyorsanız, şunları da yapabileceksiniz. mesajları SIM’lerine göre filtreleyin.

Yıllardır, Android’de, aşağıdaki gibi uygulamalar Microsoft SMS Düzenleyici SMS tabanlı mesajları farklı kategorilerde filtrelemeyi sunarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırdı. Apple, iOS 14 ile filtrelemeyi tanıtırken, bu yeni alt kategori bölümü, Mesajlar uygulamasını Android benzerleriyle birlikte getiriyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/apple-is-finally-getting-serious-about-removing-junk-messages/

Yorum yapın