Apple, önümüzdeki 12 ay içinde gerçeği nasıl yok etmeyi planlıyor?


Apple, donanımı, yazılımı ve hizmetleri her yıl günceller ve yeniye yer açmak için mevcut bir ürün yelpazesini yamyamlıktan asla korkmadı – sonuçta iPhone iPod’u yedi. Şimdi, Apple’ın 2022 sonu / 2023 başı ürün salvosunu hazırladığını duyuyoruz ve beklendiği gibi buna AR gözlükleri de dahil olabilir.

Hikaye ne?

Mark Gurman’da çalışıyor Bloomberg Tüm mevcut Apple spekülasyonlarını yakın tarihli bir gönderide yoğunlaştırdı. Kısaca, yaklaşan varışlar şunları içerir:

  • M2 Pro, Max, Ultra ve Extreme yapılandırmaları dahil olmak üzere M2 ve M3 modelleri dahil Mac’ler.
  • Dört iPhone 14 cihazı – ikisi A16 çipli ve her zaman açık ekranlı.
  • M2 iPad Pro modelleri ve bir A14 giriş seviyesi modeli dahil olmak üzere iPad güncellemeleri.
  • SE ve dayanıklı sürüm dahil olmak üzere üç Apple Watch modeli.
  • Apple çipi ile donatılmış karma gerçeklik kulaklığı, muhtemelen düşük güçlü, yüksek performanslı bir M2 işlemci.
  • Ek oyun özelliklerine ve daha iyi bir işlemciye sahip bir Apple TV yükseltmesi.
  • Bir ekran içerebilen HomePod.
  • Ve kalp monitörü de dahil olmak üzere bir AirPods Pro yükseltmesi.

Özet bu, peki bize ne söyleyebilir?

Yeni iş fırsatları beliriyor

İlk olarak, bize Apple’ın AR gözlükleri etrafında yeni bir iş segmenti açmaya hazırlandığını söylüyor. CEO Tim Cook, bize rehberlik ediyor uzun zamandır buna doğru ilerliyoruz ve şirketin sözde planları hakkında kapsamlı bir şekilde yazdık. Ama bu taze sınır şimdi ortaya çıkmak üzere ve işletmelere müşteri ve şirket içi işbirliği ilişkileri kurma, iş süreçlerini dijitalleştirme ve yeni pazar fırsatlarını keşfetme/öncülük etme şansı sağlayacaktır.

Halihazırda uzayda olan şirketlerin muhtemelen Apple’ın nihai tasarımını yansıtmak için kendi ürün tasarımlarını ve geliştirme yol haritalarını döndürmeye hazırlanıyor olacağını tahmin edebiliriz. Sony, Microsoft, Valve, HTC ve Meta izleyecek ve Metaverse Standartlar Forumu aracıyla en azından bazı rakiplerden baharatlı konuşmalar bekleyebilirsiniz. Konuşma ucuzdur, ancak genel etki, mevcut AR/VR endüstrisinde hızlı büyümeyi teşvik etmek olacaktır.

İçerik ve hizmet geliştiricileri doğrudan yararlanacak, analist Ming-Chi Kuo’yu tahmin ediyor. Kabul ediyorum.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3665229/how-apple-plans-to-dent-reality-in-the-next-12-months.html#tk.rss_all

Yorum yapın