Apple, Kuzey Amerika akıllı telefon gönderilerinin yarısını ilk çeyrekte yakaladı – Teknolojik Haberler


Küresel bir pandemi, tedarik zinciri krizi ve enflasyon endişeleri ortaya çıkmadan çok önce satışların düşmesiyle mücadele eden bir pazarda küçük bir parlak nokta. Kuzey Amerika pazarı, geçen yılın aynı dönemine göre sevkiyatlarda küçük ama umut verici bir artış gördü. Canalys’ten yeni numaralar.

Birincil sürücü – bir kez daha – Apple. iPhone 13 satışları, şirketi 19.9 milyon adet sevkıyatla toplam pazarın %51’ine taşıdı. Bu, 2021’in ilk çeyreğine göre %45 arttı. Firma, yurt dışında talep belirsizliği arttıkça şirketin iç pazarına yeniden odaklanıldığını belirtiyor. Yeni iPhone SE, şirketin orta sınıf pazarda daha fazlasını ele geçirmesine de yardımcı oldu.

Samsung, toplam pazarın %28’ine bir puanlık bir artış kaydetti. Bununla birlikte, ilk beşte daha aşağıda olanlar, şu anda Kuzey Amerika akıllı telefon satışlarının en ilginç hikayesi olabilir. Bu, Motorola’nın devam eden sürpriz geri dönüşünü ve ilk beşi kıran yeniden canlanan bir Google’ı içeriyor.

Resim Kredisi: Kanallar

LG ve HTC’nin pazardan çıkışları (hem planlı hem de plansız), piyasayı ilk iki sıranın altına dönüştürdü. Çin, Huawei’nin alaka düzeyini yeniden kazanma mücadeleleri boyunca yaşadığı için oldukça derin bir değişiklik değil, ancak uzun süredir aynı bir avuç şirketin hakim olduğu bir kategori için karışımda yeni isimler görmek her zaman güzel.

Resim Kredisi: Brian Isıtıcı

Motorola (burada ana şirket Lenovo olarak listelenmiştir), sağlam telefonların bütçe fiyatlarındaki gücü ve adil bir miktar eski isim tanıma ile birleştiğinde üçüncü sırada yer almaktadır. Şirket geçen yılın aynı dönemine göre %56 arttı. Bu, birkaç seçkin pazar dışında herkes için geri planda kalmış bir markanın oldukça başarılı bir öyküsü. Sıralaması, diğer Çinli imalat devi TCL tarafından %21’lik büyük bir düşüşle destekleniyor.

Bu arada Google’ın tüketici donanımına odaklandığı yeni odak işe yarayacak gibi görünüyor. Pixel 6, (orantılı olarak) büyük bir %380 büyüme ile şirketin ilk beşe girmesine yardımcı oldu. Şirket, TCL’nin 1,4 milyonuna karşılık, çeyrek için 1,2 milyon telefon gönderdi. Yakın zamanda duyurulan Pixel 6A ve yaklaşmakta olan Pixel 7, şirkete yıl bitmeden dördüncü sırada yer alma konusunda iyi bir sıcaklık verebilir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/apple-nabs-half-of-north-american-smartphone-shipments-in-q1/

Yorum yapın