Apple, kendi kendini tercih eden hizmetlere karşı ihtiyati tedbire meydan okuyorAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple Cuma günü, Epic Games ile devam eden yasal savaşında, App Store’da yönlendirmeyi önlemeyi hedefleyen bir ihtiyati tedbirin iptal edilmesi gerektiğini savunarak son bir başvuruda bulundu.

Dokuzuncu Temyiz Mahkemesi’ne sunulan bir çapraz temyiz dilekçesinde Apple, direksiyon karşıtı tedbirin neden “yasal olarak uygunsuz” olduğuna dair argümanını ortaya koyuyor. Daha spesifik olarak, iPhone üreticisi, Epic’in zarar vermemesine rağmen mahkemenin “benzeri görülmemiş bir sonuç” verdiğini savunuyor.

Özet, “Epic doğrudan veya dolaylı zararı kanıtlayamadı” diyor. “Bölge mahkemesinde Epic, herhangi bir zamanda herhangi bir fiili yaralanma kanıtı sunmadı. UCL kararı yalnızca bu nedenle tersine çevrilmelidir.”

Apple, Epic Games’in yasal “ayakta durma” gerekliliğini kanıtlamadığı gerçeği de dahil olmak üzere birkaç ana argümanı özetliyor. Bunun nedeni, Epic Games’in artık iOS geliştiricisi olmaması ve yalnızca o kategori için geçerli olan bir kılavuzdan zarar görmemesidir.

Ek olarak Apple, direksiyon hakimiyetini önleme hükmünün aslında pazar rekabetine zarar verdiğini kanıtlamak için yeterli kanıt olmadığını söylüyor.

Cupertino teknoloji devi, ihtiyati tedbirin tüm iOS geliştiricileri için uygunsuz şekilde geçerli olduğunu da söylüyor. Epic, Apple’a karşı kendi davasını açarak toplu davadan vazgeçtiği için şirket, ihtiyati tedbirin uygulanabileceği tek davacının kendisi olduğunu söylüyor.

Özet, “Bütün bunlar tam bir döngüye giriyor: Epic mahkemede kanıtlayamadı – ve temyizde herhangi bir kanıt belirleyemedi – yönlendirme karşıtı hükümlerin Epic üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olduğunu” ifade ediyor.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/15/apple-argues-that-anti-steering-injunction-was-legally-improper-in-new-brief?utm_medium=rss

Yorum yapın