Apple, iPadOS 16’yı Ekim ayına erteleyecek, iOS 16’nın hala Eylül’de piyasaya sürülmesi bekleniyor – Technology News, Firstpost


Apple, Eylül ayında piyasaya sürmeyi planladıkları sonbahar etkinliklerine ev sahipliği yapacak yaklaşan iPhone 14 diziler. Apple’ın geçmişi ve bazı söylentiler varsa, sonbahar etkinliği bu yıl 6 Eylül’de gerçekleşecek.

Apple, iPadOS 16'yı Ekim ayına erteleyecek, iOS 16'nın hala Eylül'de piyasaya sürülmesi bekleniyor (2)

Başlangıçta Apple, sonbahar etkinliklerinde merakla beklenen iOS 16 ve iPadOS 16’yı piyasaya süreceklerini ummuştu. Şimdi, Apple’ın piyasaya sürülebileceğini öne süren söylentiler ortaya çıktı. iOS 16 Eylül etkinliğinde, iPadOS 16’nın piyasaya sürülmesini ertelemek ve bunun yerine Ekim ayında başlatmak zorunda kalabilirler. Açıkçası, Apple’ın Stage Manager ile ilgili olarak iPadOS 16 deneyimini mükemmelleştirmek için daha fazla zamana ihtiyacı var.

Apple’ın şu an ile Ekim ayında piyasaya sürülmesi arasında Stage Manager’da büyük değişiklikler planlayıp planlamadığı belli değil. iPadOS 16 şu anda dördüncü geliştirici beta sürümündedir ve ayrıca çoğu, beta test döneminde Stage Manager’da küçük iyileştirmeler bildiren herkese açık beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Beta testi ayrıca iPadOS 16’daki Stage Manager’ın çok sorunlu olduğunu, kafa karıştırıcı bir arayüze sahip olduğunu ve çoğu eski iPad ile uyumluluk sorunları olduğunu ortaya çıkardı.

Tesadüfen, bu gecikme Apple için kılık değiştirmiş bir nimet olabilir. iPadOS 16’nın lansmanının bir ay ertelenmesi, piyasaya sürülmesini, iPadOS 16’nın lansmanına daha da yaklaştırıyor. yeni iPad Pro yeni M2 çipine sahip olması gerekiyordu. Bu aynı zamanda iPadOS 16’nın macOS Ventura’ya daha yakın veya macOS Ventura ile aynı anda piyasaya sürüldüğü anlamına da gelecek.

Apple, iPadOS 16 sürümünü Ekim ayına erteleyecek, iOS 16'nın hala Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor

iPadOS 16, Stage Manager dışında bir dizi yeni özelliğe sahiptir. Buna iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı, Mesajlardaki iyileştirmeler, uygun harici ekran desteği, Safari’ye yönelik bir dizi yükseltme vb. dahildir.

Bu, Apple’ın iOS ve iPadOS sürümlerini ilk kez ayırması değil. 2019’da iOS 13, 19 Eylül’de, iPadOS 13 ise neredeyse bir hafta sonra, 24 Eylül’de piyasaya sürüldü.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/apple-to-delay-ipados-16-release-to-october-ios-16-still-expected-to-launch-in-september-11008391.html

Yorum yapın