Apple, iOS 16.1 ve iOS 16.1.1 İmzalamayı Durduruyor


Apple artık iOS 16.1 veya iOS 16.1.1’i imzalamıyor, bu da iOS 16.1.2’nin şu anda iPhone’larını geri yüklemek isteyenler için mevcut olan tek iPhone yazılımı sürümü olduğu anlamına geliyor.

Apple, çeşitli nedenlerle yazılımının eski sürümlerini imzalamayı düzenli olarak durdurur, yani bu özellikle dikkate değer değildir.

Bazı nedenler arasında, örneğin özelliklerin ve API’lerin en son sürümlerine mümkün olduğu kadar çok kişinin erişebildiğinden emin olma ihtiyacı yer alır. Diğer zamanlarda Apple, insanların en son yamaları ve güvenlik güncellemelerini kendi iyilikleri için çalıştırdıklarından emin olmak ister.

Bu hamle, Apple’ın haftalarca süren bir geliştirme döngüsü ve beta programının ardından iOS 16.2 güncellemesini halka yayınlamasından yaklaşık bir hafta önce gerçekleşir. Bu güncelleme, muhtemelen iOS 16.1.2’nin de aynı kaderi paylaşacağı anlamına gelecek ve Apple bunu imzalamayı er ya da geç durduracaktır.

iOS 16.2 güncellemesi, çok sayıda yeni özellik ekleyen büyük bir güncelleme olacak. Apple Music Sing, insanların en sevdikleri şarkılara eşlik etmesine olanak tanırken, iCloud için Gelişmiş Veri Koruma, kullanıcılara daha fazla güvenlik ve gizlilik için uçtan uca verilerinin daha fazlasını şifreleme seçeneği sunuyor.

Güncelleme aynı zamanda Freeform uygulamasını da ekleyerek insanlara dev bir elektronik beyaz tahta üzerinde çalışıyormuşçasına gerçek zamanlı olarak işbirliği içinde çalışma fırsatı verecek.

Şuraya da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • İndirin: iOS 16.1.2 OTA Profil Dosyası, IPSW Bağlantıları Şimdi Çıktı
  • Kötü iOS 16 Pil Ömrü Boşalması Nasıl Onarılır [Guide]
  • iPhone ve iPad’de Jailbreak iOS 16.1.2 Son Durum Güncellemesi
  • iOS 16 Uyumlu Ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazlar
  • iOS 16 Gizli Özellikleri: Apple’ın Bize Bahsetmediği 100’den Fazla Değişiklik
  • İndir: iPadOS 16.1 Son OTA Profil Dosyası, IPSW Bağlantıları Yayınlandı
  • iOS 16 Final IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus’a Kurun [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz twitterveya instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’deki en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/apple-stops-signing-ios-16.1-and-ios-16.1.1/

Yorum yapın