Apple Car’ın sözde direksiyonu veya freni yok, koltukları içe dönük


Neden önemli: Apple’ın kendi kendini süren bir elektronik araç üretme girişimleriyle ilgili söylentiler yıllardır ortalıkta dolaşıyordu. Yeni bir rapor, şirketin sorunlu “Project Titan” tarihini ortaya koyuyor ve direksiyon simidi olmaması da dahil olmak üzere tasarımıyla ilgili bazı büyüleyici ayrıntıları ortaya koyuyor.

Bilgi piyasaya sürülmüş Apple’ın yıllardır kendi kendini süren bir araba üretme girişimi hakkında ayrıntılı bir rapor. Çoğu, “Project Titan” ı takip eden herkesin bildiği ayrıntıları anlatıyor, ancak parça aynı zamanda içerir arabanın tasarımı ve mücadeleleri ile ilgili bazı yeni bilgiler.

Şu anda, kendi kendini süren arabaların hala güvenlik için kontrolü insanlara bırakabilmesi gerekiyor ve çoğu zaman testler sırasında yapmak zorunda kaldı. Rapor, bunun Titan ile gerçekleştiği birden fazla vakadan bahsediyor. En ilginç olanı, Apple’ın ABD Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi’nden direksiyon simidi veya fren pedalı olmadan aracı serbest bırakmak için izin almaya çalışması ve tamamen kendi kendini süren bir araç olmayı taahhüt etmesi.

Apple tasarımcılarının otomobilin oturma düzenine yönelik fikirleri, projenin sıra dışı bir başka yönünü oluşturuyor. En son tasarım, dört içe dönük koltuk içerir, böylece yolcular doğrudan birbirine bakar. Tasarımcılar ayrıca yolcuların düz yatıp uyumasına izin vermeyi tartışıyorlar.

Neredeyse on yıldır üzerinde çalışılmasına rağmen, 5. seviye bir Apple arabasının piyasaya sürülmesinden hala yıllar uzakta. Apple daha önce aracı üretmesine yardımcı olması için Hyundai’ye başvurmuştu, ancak görüşmeler geçen yıl Şubat ayında durdurulmuştu. Geçen Eylül, proje başkanı Doug Field, Ford’da bir iş için Apple’dan ayrıldı ve gecikmeleri daha da artırdı.Kaynak : https://www.techspot.com/news/95260-apple-car-supposedly-features-no-steering-wheel-or.html

Yorum yapın