Apple, Brad Pitt ve Joseph Kosinski’nin yönettiği Formula 1 filmi için anlaşma imzaladıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple, Brad Pitt’in oynadığı isimsiz bir Formula 1 yarış filmi için anlaşma imzaladı ve bu, yayınların ve sinema filmi dağıtımcılarının etkileşim şeklini değiştirebilir.

Anlaşmanın tamamlanması yaklaşık beş ay sürdü ve Apple’ın Joseph Kosinski’nin isimsiz filminin haklarını aldığını gördü. göre Hollywood Muhabiri.

Bildirildiğine göre anlaşma, “Top Gun: Maverick”i yöneten Kosinski’yi filmin diğer yapım üyeleriyle yeniden bir araya getiriyor. Buna yazar Ehren Kruger ve yapımcılar Jerry Bruckheimer ve Chad Oman da dahildir.

Kosinski ve Pitt’in gösterişliliğinin ötesinde, anlaşmanın incelikleri de dikkat çekici. Film, Apple TV Plus’a gelmeden önce en az 30 gün (veya en fazla 60 gün) özel ve küresel bir sinema gösterimine sahip olacak. Bir dağıtım ortağının projede oturum açması gerekecek ve birine ne zaman ulaşılacağı belli değil.

Film anlaşmaları için bir başka ilkte, içeridenler hollywood muhabiri Apple ve film yapımcıları, teatral koşudan alınan kareyi 50-50 paylaşacak. Yaratıcı ekibe peşin ödemeler, satın alma ücretleri ve tiyatro arka ucu dahil olmak üzere üç şekilde ödeme yapar.

Kosinski ve Bruckheimer maaş çeklerini sekiz rakamda iyi görebilirken, Pitt 40 milyon ila 50 milyon dolar arasında bir komisyon alabilir.

Bu, Apple’ın orijinal filmlerinden birini sinemalarda ilk kez yayınlayışı olmayacak. Bunu “Wolfwalkers” ve “The Tragedy of Macbeth” ile yaptı. Bununla birlikte, bu özel anlaşmanın ölçeği, tiyatro koşusunun çok daha fazla bir savurganlık haline geldiğini görecek.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/07/apple-inks-deal-for-formula-one-film-starring-brad-pitt-joseph-kosinski-directing?utm_medium=rss

Yorum yapın