Apple, Apple Pay Later hizmeti için tüm kredileri finanse ediyorAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

“Apple Financing LLC”, devlet kredisi lisansları aldı ve yeni duyurulan Apple Pay Later hizmetine güç sağlamak için ana tüzel kişilikten bağımsız olarak çalışacak.

WWDC 2022’de tanıtılan Apple Pay Later, Apple Pay aracılığıyla bir işlem gerçekleştiren kullanıcılara, maliyeti altı hafta boyunca dört ödemeye bölme imkanı veriyor. Hizmet, herhangi bir ücret veya komisyon talep etmez.

Hizmete güç sağlamak için Apple, tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş kurdu. Borç verme işlemlerini yürütmek için Apple Financing, LLC’den ayrıldı.

Bu, Apple’ın ilk kez diğer finansal işletmeler arasında kredileri ve kredi değerlendirmelerini firmaya dahil ettiğini gösteriyor. rapor ile Bloomberg.

Raporda, Apple’ın Apple markası altında sunulan finansal hizmetlerin birçoğunu şirketin dahili olarak “Patlama” olarak adlandırdığı “gizli bir girişimin” parçası olarak taşıdığı belirtildi. Girişimin ayrıca, yeni donanım maliyetini daha küçük aylık taksitlere bölen, yakında çıkacak olan söylentili cihaz abonelik programını güçlendirmesi planlanıyor.

Faizsiz kredi, doğrudan tüketiciden elde edilen bir kâr kaynağı olmasa da, şirketin güveneceği iki nakit akışı yolu vardır. Birincisi, geleneksel bir kredi kartı dışında aylık taksitlerle ödenen Apple donanımlarının tüketiciler tarafından daha kolay satın alınması olacak.

İkinci kâr yolu, satıcıya uygulanacak her kullandıkça öde işlemi için işlem ücretleridir. Bu ücretlerin ne olacağı veya mevcut kredi kartı satıcı ücretleriyle uyumlu olup olmayacağı henüz belli değil.

Apple’a özel işlemler için kredi kartı şirketleriyle yıllarca ortaklık yaptıktan sonra, şirketin ödeme araçlarına ilk adımı Eylül 2014’te Apple Pay’in piyasaya sürülmesiyle oldu. Şirket daha sonra Mart 2019’da bankacılık hizmetleri firması Goldman Sachs ile ortaklığının bir sonucu olan Apple Card’ın piyasaya sürülmesiyle kredi kartı işine girdi.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/08/apple-is-financing-all-the-lending-for-the-apple-pay-later-service?utm_medium=rss

Yorum yapın