Apple, Apple cihazlarını yönetme konusundaki BT becerileri açığını kapatmak için çevrimiçi eğitimi duyurdu – Teknolojik Haberler


Bugünlerde birçok yetenekli meslekte olduğu gibi, BT uzmanları söz konusu olduğunda arz ve talep arasında bir boşluk var. Bilgisayar, telefon veya tablet gibi iş yerlerinde daha fazla insan Apple cihazlarına yöneldikçe, bu cihazların bakımını ve yönetimini yapabilecek kişilere olan ihtiyaç arttı.

Şu anda kendimizi ekonomik bir gerileme içinde bulabilsek de, bu, on yılın sonuna kadar sürmesi beklenen BT becerileri açığı söz konusu olduğunda matematiği gerçekten değiştirmiyor.

Bu sorunu çözmek için Apple, Apple ürünleriyle çalışan BT uzmanları ve yönetimine yönelik sertifika ve eğitimlerini güncellediğini duyurdu. Buna çevrimiçi olarak eklenen iki özel kurs dahildir: Apple Cihaz Desteği ve Apple Dağıtım ve Yönetimi.

“Eğitim tamamen yeniden tasarlandı ve çevrimiçi, kendi hızınızda bir formata taşındı. Kullanıcılar, iki yeni sınavla yetkinliklerini daha da kanıtlayabilir ve Apple’dan sertifika alabilirler” dedi.

Apple’ın kurumsal ve eğitim pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı Susan Prescott, şirketin bu güncellenmiş tekliflerle piyasada gördüğü talebi karşılarken, insanlara yüksek ücretli işler için uygun bir şekilde eğitim alma fırsatı verdiğini söylüyor. “Apple Profesyonel Eğitimi, teknolojiye ilgi duyan herkesin – ister kariyer değiştirsin, ister becerilerini geliştirsin – potansiyel işverenlerin dikkatini çekecek sertifikalarla yüksek ücretli BT işlerinde ilerlemelerine yardımcı oluyor.”

Bir iPhone veya iPad kurulumuna bakan Apple Sertifikasyon kursu örneği.

Resim Kredisi: Elma

Programları çevrimiçi ortama taşımanın, onları çok daha geniş bir kitleye avantaj sağlayacak şekilde açtığını söylüyor. “Teknolojiye dahil olmaya derinden inanıyoruz, bu nedenle yeni kurslar kendi kendine ilerlemekte ve ücretsiz olarak sunulmaktadır ve ödeme yeteneğinin Apple sertifikası kazanmaya engel olmamasını sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

Kurslar birbirinin üzerine inşa edilmiştir, bu nedenle daha temel Apple Cihaz Desteği kursuyla başlarsınız ve bunu tamamladıktan sonra Apple Dağıtım Yönetimi programına geçebilirsiniz.

Kursların her biri 149 ABD Doları tutarındadır ve bugünden itibaren çevrimiçi olarak şu adresten temin edilebilir: eğitim.apple.com.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/apple-unveils-online-training-to-close-it-skills-gap-around-managing-apple-devices/

Yorum yapın