Apple, 3 milyar dolarlık NFL yayın anlaşması için lider koşucuAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple TV+, sürekli genişleyen diziler, filmler, belgeseller ve canlı TV tekliflerinden oluşan kataloğuna yakında NFL Sunday oyunlarını ekleyebilir.

Nisan ayında Apple, Apple TV+ tekliflerini MLB oyunlarının canlı yayını olan “Friday Night Baseball”u içerecek şekilde genişletti.

Şimdi, Cupertino teknoloji devi, kataloğuna futbolu da eklemek için başı çekiyor gibi görünüyor.

Göre Disk Haberleri, Apple’dan Tim Cook ve Eddy Cue, Temmuz ayında Sun Valley Konferansı’nda NFL komiseri Rodger Goodell ile bir araya geldi. İki taraf arasında bir anlaşmanın imzalandığına dair bir bilgi olmasa da, Apple’ın uzun süredir anlaşma için çalıştığı söyleniyor.

Duruma aşina olanlar, anlaşma için teklif vermenin 2 milyar dolardan başladığını ve bunun Disney, Fox, Comcast ve CBS gibi potansiyel alıcıları ayıkladığını öne sürdüler. Yine de, Disk Haberleri anlaşmanın Apple’a 3 milyar dolara mal olabileceğini öne sürüyor.

Apple’ın NBC Sports ve MLB arasındaki 115 milyon dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak “Friday Night Baseball” yayın hakları için yaklaşık 85 milyon dolar ödediğine inanılıyor.

Apple ayrıca Major League Soccer (MLS) ile bir ortaklığa girerek Apple TV uygulamasını 2023’ten itibaren on yıl boyunca tüm maçlar ve diğer içerikler için resmi hedef haline getirdi.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/14/apple-lead-runner-for-3-billion-per-year-nfl-streaming-deal?utm_medium=rss

Yorum yapın