Apollo Air 2022 İncelemesi: Güvenilir ama İlginç


Dürüst olacağım: Scooterlar için uygulama kullanmayı sevmiyorum. Sadece o şeyin üzerindeki tüm kontrolleri bana ver. Elbette, rejeneratif frenleme seviyesini ve maksimum hızı bir uygulama aracılığıyla kontrol edebilmek güzel, ancak çoğu zaman bu bir baş belası. Neyse ki Air, telefonumla hızlı bir şekilde eşleşti, en yüksek hızı etkinleştirdim, regen frenini maksimuma çıkardım ve 500 watt’lık motor sayesinde neşeyle yoluma çıktım ve saatte yaklaşık 30 km hızla gidiyordum.

sen sözde saatte 21 mile çarpıyor ve muhtemelen yapacaksın. 1,84 inçlik bir adam olarak, Apollo Air’in belirtilen 220 pound ağırlık kapasitesinin biraz üzerindeyim. Menzil açısından, New York City’de yaklaşık 13 ila 15 mil yol kat ettim. Bed-Stuy, Brooklyn’den Manhattan Köprüsü’nü aşıp geri dönerken, kendimi son birkaç blok eve gitmek için yerden tekmelerken buldum.Apollo’nunkine rağmen, çoğu insanın buradan 20 mil uzağa, hatta daha fazla yaklaşabileceğinden eminim. 31 millik hak iddiası herkes için zor gibi geliyor.

Çift ön çatal süspansiyonu ve 10 inçlik hava dolu lastikler, sorunsuz bir sürüş deneyimi sağlar. Yoldaki tümsekleri ve çukurları zar zor hissediyorum. Ve nadiren ön kampanalı freni kullanmak zorunda kaldım; rejeneratif fren genellikle beni durdurmak için fazlasıyla yeterliydi. Durmam gereken anlarda fren işime yaradı.

Bu scooter’da hızlanma harika değil. Işık yeşile yandığında ve ben başparmak gazına bastığımda, Hava asfaltta çöldeki bir yaban otu gibi hareket ediyor. En yüksek hızına ulaşmak biraz zaman alıyor. Eğimlerde (Brooklyn’deki tüm köprüler gibi), bu hızların 11 ila 14 mil arasında bir yere düşmesini bekleyin. Sadece zahmetsizce yokuşları tırmanma gücüne sahip değil.

Niu scooter kullanan arkadaşımla eve dönüş yolculuğumda, her iki yolculuğumuzda da yaklaşık iki bar meyve suyu kalmıştı. Buna rağmen, reklamı yapılan saatte 20 mil hızla ilerliyordu ve ben yaklaşık 14 mil hızla sıkışıp kaldım. Bazı nedenlerden dolayı, Apollo’nun bazen iki bara düştüğünde ciddi şekilde yavaşladığını gördüm. Bu kararsız bir şey.

bu mükemmel iyi scooter, ancak onunla ilgili en büyük sorunum 1.200 $ ‘a mal olması (genellikle 999 $’ dan “satışta”). Sadece 5 kilo daha ağır olan, saatte 20 mil hıza çıkan ve hızla hızlanan Niu ile çok daha güzel bir deneyim yaşadım. Her ikisi de eğimleri oldukça benzer şekilde ele alıyor. Ancak, Niu KQi3 Pro maliyeti 799$. Bu büyük bir fiyat farkı.

Niu’nun bir daha geniş servis ve bayi ağı, bu nedenle ortaya çıkabilecek sorunları çözmek muhtemelen daha kolaydır. Apollon’un beş tane var ABD’deki servis merkezleri. Apollo’nun müşteri hizmetlerinin daha iyi olduğunu söylemek istiyorum ama şikayetler buldum hakkında deneyim uğraşmak her iki marka. Bir scooter’a harcayacak bu kadar paranız varsa, Speedway Mini 4 Pro’ya geçmenizi öneririm (1.049 dolar). Biraz daha güvenilir bir menzile ve daha yüksek hızlara sahiptir ve hafiftir ve katlanması kolaydır.Kaynak : https://www.wired.com/review/apollo-air-2022/

Yorum yapın