API-ilk başlangıç ​​Vivanta sağlık için Plaid olmayı umuyor – Teknolojik Haberler


API öncelikli şirketler yükselişte, sadece fintech’te değil, sağlık gibi sektörlerde de. Bu çeşitlendirme, bankacılık API’lerinde uzmanlığını kazanmış çalışanların artık becerilerini başka sorunlara da uyguladıkları gerçeğiyle destekleniyor.

Sağlık, API çözümlerinden yararlanabilecek sektörlerden biridir. Kalp atış hızınızı veya glikoz seviyenizi bilmenin bir değeri olsa da, bir API, şirketlerin son kullanıcılarına sağlıkları hakkında çok daha küresel bir görünüm vermelerine yardımcı olabilir ve sağlıklı kalmak için doğru adımları atmalarına olanak tanır.

Meksika merkezli girişim Vivanta sağlık hizmetleri ve API’lerin bu kesişim noktasında yaşıyor. Odak noktası, giyilebilir cihazların her yerde yaygınlaştığı gerçeğini göz önünde bulundurarak sağlık verileridir. Ancak kurucu ortakları Alex Hernandez ve Jorge Madrigal daha önce fintech şirketlerinde birlikte çalıştı: Geçen Aralık ayında Mastercard tarafından satın alınan Arcus ve API liderliğindeki ve bazen “LatAm’ın Plaid’e yanıtı” olarak tanımlanan Belvo.

API merkezli bu sicil kaydı, girişimin ürününü piyasaya sürmeden önce bile 300.000 $’lık bir tohum öncesi tur toplamasının anahtarıydı – Vivanta önümüzdeki ay özel bir lansman yapıyor.

99startups yönetici ortağı “Vivanta’ya yatırım yaptık çünkü Jorge ve Alex yeni API ürünlerini piyasaya sürme konusunda başarılı bir geçmişe sahipler” dedi. Alejandro GalvezGuadalajara’nın yanında finansmana katılan Redwood GirişimleriMonterrey’in Melek Hub MTY ve Meksika odaklı sendika lotus.

Vivanta’nın kurucuları ayrıca ilgili uzmanlığa sahip operatörlere odaklanarak bir düzine kişiyi tura katılmaya davet etti. Madrigal, Teknolojik Haberler’a “Daha önce yapmış olan insanlara soru sorabilmek çok değerli” dedi. “Güvenebileceğimiz güçlü bir insan ağına sahip olmak istedik.”

Vivanta’nın melek yatırımcılarından bazıları, Arcus’un Edrizio de la Cruz, Madrigal’in ve Hernandez’in eski patronu gibi kurucuların kendileridir. Ancak ikili aynı zamanda, şu anda API’ler geliştiren kadın mühendisler ve CTO’lar da dahil olmak üzere, üst sınır tablolarında belki de daha az yaygın olan teknik profillere ulaşmak için kasıtlı bir çaba sarf etti.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/finger-on-your-pulse-api-first-startup-vivanta-hopes-to-be-plaid-for-health/

Yorum yapın