Android kilit ekranına reklam koymak kötü bir fikirdir


Beton üzerinde yatan Google Pixel 6 Pro ön kilit ekranı

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Android kilit ekranı basit bir yerdir. Kilit açmanın iki adımlı bir süreç olduğu iPhone’ların aksine, Android kilit ekranları size duraklamanız için bir an verecek şekilde tasarlanmamıştır. Muhtemelen kilit ekranını tamamen atlayan bir tür biyometrik kimlik doğrulaması olan bir Android telefonunuz var. En fazla, bildirimler, widget’lar ve diğer hızlı göz atılabilir bilgiler için Her Zaman Açık Ekranı kontrol edersiniz. Bundan memnunum. Galaxy S20 Ultra’mda, şu anda oynatılıyor, hava durumu ve bildirimler gibi şeyleri görüntülemek için kilit ekranını ayarladım. Bu kadar. Ancak kilit ekranlarımızı daha yoğun hale getirmeye çalışan şirketler var. İşte bu yüzden çok kötü bir fikir.

İlişkili: Basit bir nedenden dolayı Android yüz kilidini Apple’ın Face ID’sine tercih ederim

Kilit ekranıyla kim uğraşıyor?

bakış jio platformları hindistan

Geçen hafta, Teknolojik Haberler bildirdi Bakış atmakKilit ekranlarını özelleştiren bir firma olan , ülkedeki Android telefonlarda hizmetlerini başlatmak için ABD’li taşıyıcılarla görüşüyor. Bakış aslında kilit ekranınızın tamamen ele geçirilmesidir. Zaten çoğumuzun fazla zaman harcamadığı bir alan. Ama bakın, Glance gibi bir şey tam olarak bunu yapmanız için tasarlandı – kilit ekranınızla etkileşime geçin ve potansiyel olarak farklı web sitelerine veya Google Play Store’a yönlendirilirsiniz.

Bir günde kilit ekranınızda ne kadar zaman harcıyorsunuz?

220 oy

Glance, “ekran sıfır”ı “her ilgi alanına uygun içerik” ile doldurmayı vaat ediyor. Onlar için ne var? Henüz tahmin etmediyseniz, size reklam sunarak para kazanma potansiyelidir.

Firma, kilit ekranlarının “hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlandığını” ve “neleri seveceğinizi” gösterdiğini iddia ederken, öncelikli hedefi reklamlar. Geçen haftaya kadar Glance’ın ana sayfası, reklamverenlere “benzersiz erişim” ve “gerçek etkileşim” sağladığını vurgulayarak belirtti. ABD’deki lansmanına ilişkin raporların su yüzüne çıkması ve ardından gelen tepkilerin ardından, şirket hızla tonunu değiştirdi ve bu ifadeleri web sitesinden kaldırdı. sayesinde yaptığı değişiklikleri kontrol edebilirsiniz. geri dönüş makinesi. Ayrıca, sayfanın ilk göründüğü gibi bir ekran görüntüsünü aldık – aşağıda görebilirsiniz.

Bakış Ana Sayfa geri dönüş makinesi

Güven vermeyen bu web sitesi değişikliklerine ek olarak, yakın zamanda Glance bir yazı yayınladı “ABD’de %100 katılım sağlayan bir platform” olacağını ve “bir reklam platformu olmadığını” söyledi. “İçeriği ve deneyimlerinin tüketici tarafından oluşturulmadığını, bunun yerine premium ve güvenilir geliştiriciler veya medya şirketleriyle ortaklıklar yoluyla küratörlüğünü yaptığını” söylemeye devam ediyor. Şirket artık kendisini “bir reklam platformu değil, akıllı bir yüzey” olarak tanıtıyor, ancak aynı nefeste tüketicilerin “günün ürün düşüşü kilit ekranında göründüğünde satıcılardan ürün satın alabileceklerini” belirtiyor.

Bakış da yeni değil. Google destekli şirket 2019’dan beri faaliyet gösteriyor. Kilit ekranını cihazlarıyla entegre etmek için Realme, Xiaomi, Motorola ve Samsung gibi bir grup akıllı telefon OEM’iyle bile ortaklık kurdu. Glance’ı bu markaların cihazlarında her yerde göremezsiniz, ancak Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerdeyseniz, Android telefonunuzda kilit ekranlarına rastlamış olabilirsiniz. Referans olarak, özellik Realme telefonlarında “Realme Glance” veya “Lock Screen Magazine” olarak adlandırılır. Xiaomi cihazlarında “Wallpaper Carousel” olarak görünür.

Ayrıca okuyun: Satın alabileceğiniz en ucuz Android telefonlar

ABD’deki operatör ortaklıkları ile, insanların telefonlarında kutudan çıkan bunun gibi kötü amaçlı yazılımlara sahip olmaktan başka seçeneği olmayabilir. Glance gibi daha fazla şirketin kilit ekranlarımızı kirletmek için gelecekte filizlenmeyeceğini kim söyleyebilir?

Meşgul bir kilit ekranının zararlı etkileri

Birincisi, kilit ekranımda sürekli değişen duvar kağıtları veya rastgele canlı etkinlikler fikrini oldukça can sıkıcı buluyorum. Aslında, kilit ekranındaki her şey telefonumda gerçekten yapmak istediğim şeye ulaşma yolunda bir engeldir. Kilit ekranı içeriği müdahaleci olmakla kalmaz, aynı zamanda hoş karşılanmayabilir. Özellikle reklam firmalarının bununla bir ilgisi varsa. Yukarıdaki iki resim, Glance gibi bir platformda görünen reklam türlerinin bazı örnekleridir – evet, bu resimler şirketin kendi web sitesinden alınmıştır.

Bir toplantıda telefonunuzun kilidini açtığınızı ve ekranda iç çamaşırı satan rastgele bir etkileyicinin belirdiğini hayal edin.

Bir toplantıda oturduğunuzu ve telefonunuzun kilit ekranında iç çamaşırı satan rastgele bir etkileyicinin ortaya çıktığını hayal edin. Şimdi, iyi bir iç çamaşırı almak ilgimi çekebilir ama kilit ekranım, bana bu şeyleri satmak isteyeceğim en son yer. İnternette yeterince hedefli reklam var. Günde en az yüz kez açtığım ve üzerinde hiçbir kontrolüm olmayan içerikle bir ekranı kaçırmak için buna ihtiyacım yok.

Bazen reklamlar da oldukça aldatıcı olabilir. Bilirsiniz, bir şey satan ama pornografik bir web sitesine bağlantı gibi görünen şeyleri gösteren türden. Reklamverenler ayrıca, içerik görünümünde gelen ancak sonunda size Aspirin gibi bir şey satan reklamlar olan ticari anahtar kelime olarak bilinen reklamlara da başvurur. Evet, o şeyleri benden uzak tut, diyorum.

Bir telefona ne kadar para verirsem vereyim, bu benim için kesinlikle kabul edilemez.

Ben de yalnız değilim. İnsanlar internette aktif olarak “telefonumda Bakış nasıl devre dışı bırakılır” Reddit, Glance’ı tamamen devre dışı bırakmanın yollarını arayan kullanıcılarla da dolu. geçiyor bu iplerden biri Bir Realme telefonunun ayarlarından Bakış’ı devre dışı bıraktıktan sonra bile, hizmet için bir giriş sayfasının kilit ekranında nasıl göründüğünü ortaya koyuyor. Tamamen kaldırmak, ADB komutları hakkında bilgi sahibi olmayı, telefonunuzu bir PC’ye bağlamayı ve birkaç adımı izlemeyi gerektirir. Bir telefona ne kadar para verirsem vereyim, bu benim için kesinlikle kabul edilemez.

Akıllı telefon OEM’lerinin, özellikle fiyata duyarlı pazarlarda, cihazlarının uygun fiyatlı olmasını telafi etmek için reklamlar sunmaları gerektiğini anlıyorum. Bununla birlikte, kilit ekranını istenmeyen içerikle doldurmak, bunun için bir yol değildir.

Kilit ekranı içeriği birdenbire ortaya çıkmaz. Verileri kullanır, mahremiyeti istila eder.

Kilit ekranı içeriği birdenbire ortaya çıkmaz. Bakış veya herhangi bir eşdeğer kilit ekranı içerik hizmeti, mobil veya Wi-Fi verilerini sürekli olarak yutar. Bu, zor veri limitleri olan kişiler için uygun olmayabilir. Kaldığım Hindistan’ın aksine, ABD’deki sınırsız veri planları tam olarak ucuz değil. En ucuz tek hatlı Verizon planı ayda 70 dolara mal olurken, T-Mobile’ın alternatifi sizi ayda 60 dolar geri getiriyor. Elbette, bu veri planları, kilit ekranı içeriğinden daha önemli şeyler için daha iyi kullanılır.

Tüm bu veriler tüketilirken ve ekran fazla mesai yaparken, telefonun pil ömrü de bir darbe alacaktı. Ve beni Glance pozları gibi bir mahremiyet kabusuna bile sokma. Hizmet içeriğini zenginleştirir, ancak arka planda reklamverenlerin ilgi alanlarınızı, konumunuzu, dilinizi, ahize verilerini ve daha fazlasını kullanarak sizi hedeflemesine olanak tanır. Bu, en önemlilerinden biri olmasa da, benim için başka bir anlaşma kırıcı.

Android telefonunuzun kilit ekranında reklam içeren içerikler mi istiyorsunuz?

61 oyKaynak : https://www.androidauthority.com/android-lock-screen-ads-content-3184439/

Yorum yapın