Android 14, Eski Uygulamalarınızı Önemsemez


Şimdi özel kodda tespit edildi, öyle görünüyor ki Android 14 modası geçmiş uygulamalarla iyi oynamaz. Eski Android uygulamalarını hedefleyen kötü amaçlı yazılımları engellemeye yardımcı olacak bir plan olarak bildirilenlere göre Google, Android 14’ten başlayarak uygulama yükleme konusunda çok katı gereksinimler getirebilir.

Bu mantıklı olsa da, bizim gözümüzde büyük bir haber çünkü bu değişiklik çok temel bir durumu da etkileyebilir. özellik Android’in – bu, yandan yükleme eylemiyle istediğiniz herhangi bir uygulamayı yükleme yeteneğidir. Koda göre, Android 14, API gereksinimlerini karşılamıyorsa Google Play’den veya dışarıdan yüklenmiş herhangi bir uygulamanın yüklenmesini engelleyebilir.

Uygulama yüklemesinin şu anda çalışma şekli nispeten gevşek. Örneğin, bir uygulama eski olsa ve kullanıcı onu daha önce yüklemiş olsa bile, Google’ın sunucularından çekilmediği sürece Google Play’de kullanıma sunulur. Aynı şey yan yükleme için de geçerlidir. Şu anda, neredeyse istediğiniz herhangi bir uygulamayı yandan yükleme konusunda sorun yaşamazsınız, ancak bu değişiklikle ve cihazınız Android 14 çalıştırıyorsa, uygulamanın en azından Android 6.0+ (Marshmallow) hedeflemesi gerekecek gibi görünüyor . Görünüşe göre kod, Google’ın da herhangi bir zamanda kısıtlamaları artırabileceğini açıkça ortaya koydu.

Benim için artık rastgele uygulamaları indirip yan yana yüklemiyorum. O günler çok geride kaldı. Bununla birlikte, hala bunu yapan pek çok insan olduğunu biliyorum ve bununla birlikte, sizden dikkatli olmanızı ve yalnızca güvenilir kaynaklardan uygulama indirip yüklediğinizden emin olmanızı isteyeceğim.

// 9to5GoogleKaynak : https://www.droid-life.com/2023/01/24/android-14-wont-care-for-your-outdated-apps/

Yorum yapın