Andor 2. sezon: İşte bildiklerimiz


Andor'da Diego Luna - Andor sezon 2

Andor 1. sezonun sonunda nerede kaldığımızın ve serinin buradan nereye gitmesini bekleyebileceğimizin tam bir dökümü için okumaya devam edin.

Şu anda Andor’un 1. sezonunu aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Disney Plus’ta izleyebilirsiniz.

Disney Plus logosu.

Disney Artı

Disney Plus, Pixar, Star Wars ve Marvel şovları ve filmleri dahil olmak üzere Disney kitaplığından binlerce TV bölümü ve filminin yanı sıra özel TV dizileri ve filmler sunar.

Andor 1. sezon ne hakkında?

Andor, 2016’daki Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’nin öncesini anlatıyor. Cassian Andor’un Rebel Alliance’a resmi olarak katılmadan öncesine odaklanıyor ve Diego Luna başrolü yeniden üstleniyor. Ayrıca Andor’u yaratan ve showrunner olarak görev yapan Rogue One yazarı Tony Gilroy da geri dönüyor.

Dizi, Andor’un Rogue One’da Rebel Alliance’ın bir üyesi olarak oynadığı kader rolünden yıllar öncesini konu alıyor. Onun avlandığını ve haksız yere hapsedildiğini gören adaletsiz bir sistem tarafından radikalleştiğini ve Asilerin finanse ettiği bir soygunla iyice radikalleştiğini görüyoruz.

Dizi, perde arkasında gerçekleşen tüm siyasi anlaşmalar da dahil olmak üzere, emekleme dönemindeki bir isyanın portresi.

Aynı zamanda, Galaktik İmparatorluğun tebaası üzerinde giderek daha fazla kontrol uyguladığı faşist bir devletin ilk günlerinin bir portresi. Sadece kötülüğün yükselişine değil, aynı zamanda kötülüğün gelişmesine izin veren dünyevi gerçeklere de tanık oluyoruz.

Andor iyi mi?

Andor'da bir akşam yemeği partisinde Mon Mothma - Andor 2. sezon

Andor, hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından övgüyle karşılandı ve bunun iyi bir nedeni var. The Book of Boba Fett ve Obi-Wan Kenobi’ye verilen bazı karışık yanıtlardan sonra, Andor neredeyse oybirliğiyle kabul gördü.

Dizi, faşist bir hükümetin yükselişi sırasında geçen derin insan hikayelerine odaklanarak Asi Birliği’nin ilk günlerine gerçekçi bir bakış sunuyor. Skywalker Saga hayranları, Jedi’ların Gücü ve varlığını özleyebilirken, Andor, normal halkı etkilediği için İmparatorluğun çıkarlarını kuruyor.

İlişkili: Andor gibi diziler

Andor, iyi ve kötü arasındaki bir savaş yerine zor seçimler yapan insanlara odaklanıyor. Bazı durumlarda, hayatta kalmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Diğerlerinde, devasa, kusurlu bir sistem içinde yerlerini buluyorlar. Kesinlikle sürükleyici ve Star Wars’un yıllardır yaptığı en iyi şey.

Andor 2. sezon olacak mı?

Andor'da Fiona Shaw

Andor’un ikinci sezonu olacak. Disney Plus, dizinin iki sezonluk bir yayına bölünmüş 22 bölümünü sipariş etti.

tarafından ilk bildirildiği gibi çarpıştırıcıikinci sezon Kasım 2022’den Ağustos 2023’e kadar çekilecek.

Rogue One’ın kesinliğine bakıldığında, Andor’un bundan sonra başka bir sezon için geri dönmesi pek olası görünmüyor, ancak asla asla deme.

Andor 2. sezon ne zaman başlayacak?

Disney, Andor’un ikinci sezonu için bir çıkış tarihi belirlemedi, ancak yakın zamanda olmayacak. Yaratıcı ve dizi sorumlusu Tony Gilroy söyledi çarpıştırıcı post prodüksiyonun 1. sezondaki kadar sürmesini beklediğini söylüyor: iki yıl.

Maalesef 2. sezon için biraz beklemeniz gerekecek.

İşler biraz daha hızlı ilerlese ve COVID-19 ile ilgili daha az aksilik yaşansa bile, Andor 2. sezonu muhtemelen 2024’e kadar başlamayacak ve Disney’in planlanandan önce bitirmesi yönündeki herhangi bir baskısı engelleniyor.

Andor 2. sezondan ne bekleyebiliriz?

Star: Wars Andor'da Cassian Andor (Diego Luna)

Ekim ayı röportajında Marc Maron ile WTF podcast’iTony Gilroy diziyle ilgili planlarından bahsetti. Maron’a 1. sezonun Andor’un hayatının tek bir yılında geçtiğini söyledi. 2. Sezonun beş yıla yayılacağını ve anlatısal olarak doğrudan Rogue One’a yol açacağını söyledi.

Bu, dizinin muhtemelen Andor’un İsyan’a dalmasını keşfederek, Rogue One’da tanıştığımız kaptan ve istihbarat subayı olacağı anlamına geliyor.

2. Sezon daha uzun bir süreyi kapsayacak ve doğrudan Rogue One’a götürecek.

Bu, Andor’u doğrudan Rogue One’a veya daha geniş Star Wars evrenine bağlayan daha fazla ileti dizisi görmeye başlayacağımız anlamına da gelebilir. Açıkçası, Andor’un en canlandırıcı özelliklerinden biri, Paskalya yumurtalarının olmaması ve hayranlara göz kırpmasıdır. Andor, epik geri dönüşlerle dalga geçen bir kamera hücresi veya kredi sonrası sahnelerden oluşan döner bir kapı yerine sıkı, kendi kendine yeten bir hikaye anlattı.

Tanıdık karakterler vardı kuşkusuz. Her zamankinden daha fazla ekran süresi alan Mon Mothma, dizinin en ilgi çekici alt planlarından birini tutturuyor. Klon Savaşları gazisi Saw Gerrera için de aynısı. Ancak varlıklarını açıklayan ve bağlamsallaştıran şekillerde isyana bağlılar. Bail Organa gibi karakterleri pekala görebiliriz ve Andor’un 2. sezonunda Andor’un güvenilir, yeniden programlanmış İmparatorluk uygulayıcı droidi K-2SO ile neredeyse kesinlikle tanışacağız, ancak umarım dizi, bizi referanslarla bombardımana tutmadan harika hikayeler anlatma eğilimini sürdürür. Yıldız Savaşları başlıkları.

Kesin olarak öğrenmek için biraz beklememiz gerekecek, ancak Andor 2. sezondan kabaca bekleyebileceğimiz şey bu.

Disney Plus logosu.

Disney Artı

Disney Plus, Pixar, Star Wars ve Marvel şovları ve filmleri dahil olmak üzere Disney kitaplığından binlerce TV bölümü ve filminin yanı sıra özel TV dizileri ve filmler sunar.Kaynak : https://www.androidauthority.com/andor-season-2-disney-plus-3240667/

Yorum yapın