Analist, CrowdStrike’ın araçları birleştirme ve güvenliği uç noktanın ötesinde zenginleştirme fırsatını değerlendiriyorolarak Fal.Con toplantısı Bu hafta Las Vegas’ta sona eren etkinlik, CrowdStrike Holdings Inc. gibi şirketlerin siber güvenlik endüstrisindeki sorunlu noktaları nasıl ele almaya çalıştıklarına dair bir fikir verdi.

Bunlardan biri de alet yorgunluğu olmuştur. Bir ReliaQuest anket siber güvenlik uzmanlarının oranı, işletmelerin ortalama 19 farklı güvenlik aracına sahip olduğunu ve güvenlik karar vericilerinin %71’inin, araç yönetimine harcanan zamanın siber tehditlere karşı savunmayı engellediğine inandığını tespit etti.

“CrowdStrike, araçları birleştirmek için mükemmel bir fırsata sahip; güvenlik sektöründeki en büyük sorunlardan biri” dedi. Dave Vellante, SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu theCUBE için endüstri analisti. “22 modülüyle CrowdStrike size yatırım getirisi sağlayabilir ve bunları konsolide edebilir. Sadece riski azaltmakla kalmaz, aynı zamanda işçilik maliyetini ve emek yoğunluğunu da düşürür. Gerçekten güçlü bir iş değeri ve değer önerisi var.”

Vellante kapanış analizi bölümünde konuştu. theCUBE @ Fal.Con 2022 , SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu theCUBE’de özel bir yayın. CrowdStrike’ın güvenliği uç noktanın ötesine taşıma konusundaki ilgisini ve sağlam bir ekosistem oluşturma misyonunu tartıştı. (* Aşağıdaki açıklama.)

Eksiksiz bir teklif oluşturma

CrowdStrike, şimdi Falcon Insight XDR olarak adlandırılan şeye genişletilmiş algılama ve yanıt yetenekleri ekledi. Hareket, etkinliği izlemek için bir aracı veya sensör ağını büyütmeye devam ederken tehditleri hızla belirlemek için telemetri verilerini zenginleştirerek uç nokta güvenliğini genişletti.

Vellante, “Hafif aracı, yeni modüller eklemelerine ve oluşturdukları amaca yönelik tehdit grafiğini ve zaman serisi veritabanını ölçeklendirmek için daha fazla veri toplamalarına olanak tanıyor” dedi. “CrowdStrike, uç noktanın ötesinde daha eksiksiz ve bütünsel bir teklif sunmaya çok odaklanmış durumda.”

CrowdStrike, sektördeki sorunlu noktalara odaklanmanın yanı sıra ekosistemini genişletmeye de büyük ilgi gösterdi. Şirket duyurdu kazanma Harici bir saldırı yüzeyi yönetimi satıcısı olan Reposify Inc. yeni ortak programı olay sırasında.

Vellante, “Ekosistemin IoT’ye, operasyon teknolojisine ve kritik altyapıya dönüştüğünü görüyoruz” dedi. “Geliştiricilerin değer katabilmesi için bir hizmet olarak süper platform katmanı oluşturma fırsatı var. Bu olursa, bu ekosistem patlayacak.”

İşte tam video röportaj, SiliconANGLE’ın ve theCUBE’nin kapsamının bir parçası. theCUBE @ Fal.Con 2022:

(* Açıklama: Bu, sponsorsuz bir editoryal bölümdür. Bununla birlikte, theCUBE, CUBE @ Fal.Con 2022 etkinliği için ücretli bir medya ortağıdır. CrowdStrike Holdings Inc. ve theCUBE’nin etkinlik kapsamının diğer sponsorları, CUBE veya SiliconANGLE’daki içerik üzerinde hiçbir editoryal kontrole sahip değildir. )

Fotoğraf: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/09/22/analyst-assesses-crowdstrikes-opportunity-to-consolidate-tools-and-enrich-security-beyond-the-endpoint-falcon22/

Yorum yapın