Amy, işletmelerin AI ile daha iyi satış yapmasına yardımcı olmak için 6 milyon dolar artırdı


Transform 2022’yi 19 Temmuz’da ve neredeyse 20 – 28 Temmuz’da geri getirmekten heyecan duyuyoruz. Bilgili görüşmeler ve heyecan verici ağ oluşturma fırsatları için yapay zeka ve veri liderlerine katılın. Bugün kayıt Ol!


İsrailli başlangıç AmyKurumsal temsilcilerin daha iyi müşteri bağlantıları kurmasına ve daha iyi bir oranda satış yapmasına yardımcı olmak için yapay zekaya dayalı bir çözüm sunan , bir tohum turunda 6 milyon dolar topladı.

Satışlar çocuk oyuncağı değildir. Bir potansiyel müşteri belirlemeli, onları anlamalı (nereden geldikleri ve ihtiyaçları/istekleri dahil) ve uzun süreli bir iş ilişkisi kurmak için mükemmel bir adım atmalısınız. Temsilciler çalışma saatlerinin yaklaşık %20’sini bu tür araştırmalara harcarlar, ancak yine de şundan daha azını bulurlar. ilk beklentilerinin %50’si iyi bir uyum olarak. Ayrıca, ağ büyüdüğünde, tüm müşterilerini takip edemediğinden ve satışların devamı için tabana dokunamadığından, bu bağlantıları sürdürmek daha da zordur.

Amy’nin yapay zeka odaklı yanıtı

Amy, bu özel zorluğu çözmek için potansiyel araştırma görevini otomatikleştiren ve daha derin, uzun süreli iş ilişkileri oluşturmak ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için eyleme geçirilebilir içgörüler sağlayan bir çözüm sunuyor.

Platform, şirketin açıkladığı gibi, bir potansiyel müşteri hakkında halka açık tüm bilgileri kullanır ve bu rastgele veri dizilerini sindirilebilir toplantı özetlerine dönüştürür ve olası müşteriye somut kişiselleştirilmiş bilgiler sağlar. İş değişiklikleri, finansman, satın almalar, ortak deneyimler ve yeni/ilginç bir şey için öne çıkıp çıkmadıklarını vurgulayan haber öğeleri dahil olmak üzere hem şirket hem de bireysel düzeyde ilgili bilgileri kapsar.

“Bizim mülkümüz [natural language processing] Amy’nin CEO’su ve kurucusu Nimrod Ron, Venturebeat’e verdiği demeçte, NLP teknolojisi, potansiyel müşteriyle ilgili web’den kamuya açık verileri alır ve bunu bir Güçlendirici olarak özetler. “Ardından, en yararlı olana daha fazla öncelik veriyoruz ve ana özetin bir parçası olarak potansiyel müşterinin kariyeri ve şirketi hakkında bilgilerle birlikte bir ila üç Booster sunuyoruz.”

“Amy’nin müşterileri bu bilgiyi bir buz kırıcı olarak veya toplantı boyunca ilişkiyi yükseltmek için uygulayabilir” diye ekledi.

CEO kesin büyüme rakamlarını paylaşmasa da ürünlerinin İngilizce konuşulan ülkelerdeki her büyüklükteki şirketten kullanıcılar tarafından kullanıldığını belirtti. Ayrıca alfa testi sırasında Ürün Avı’nda 1 Numara oldu.

farklılaşma

Hubspot gibi müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) araçları ve Apollo veya Lusha gibi satış istihbarat platformları aynı alanda çalışsa ve potansiyel bir müşteriyi belirleme görevini basitleştirse de, Amy güçlü müşteri bağlantıları kurma yetenekleriyle öne çıkıyor.

Ron, “Bu çözümler tipik olarak araştırma için oluşturulmuştur ve hem bireysel hem de şirket düzeyinde güçlü, kişisel iş bağlantıları oluşturmak için derinlemesine analiz düzeyi sağlamaz” dedi.

Next Coast Ventures ve Lorne Abony tarafından yönetilen bu finansman turuyla şirket, teknolojisini, özellikle NLP ve makine öğrenimi bitlerini geliştirmeye ve İngilizce konuşulan pazarlarda varlığını genişletmeye odaklanacak. Tura katılan diğer yatırımcılar Jim Mellon, Eric Ludwig, Micha Breakstone, Joey Low ve James Kong idi.

Next Coast Ventures’ın kurucu ortağı ve genel müdürü Michael Smerklo, “Ortalama bir profesyonelin her gün saatlerce toplantılara ayırdığı göz önüne alındığında, toplantı deneyimlerini optimize etmek için açık bir pazar ihtiyacı var” dedi. “Amy’nin teklifi, iş dünyasında insan ilişkileri sanatından yararlanarak bu ihtiyacı karşılıyor. Platform, profesyonellerin kiminle konuşmak üzere olduklarını ve bu kişinin neden onlarla konuşmak istediğini anlamalarını sağlayarak işi kişiselleştirir ve toplantıları daha etkili ve verimli hale getirir.”

Küresel olarak, satış zekası pazarı beklenen 2020’de 2,78 milyar dolardan %10,6 büyüyerek 2030’a kadar 7,35 milyar dolara.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/17/amy-raises-6m-to-help-enterprises-sell-better-with-ai/

Yorum yapın