Amex Ventures, sigorta sağlayıcıları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak isteyen Trellis’e 5 milyon dolar yatırıyor – Teknolojik Haberler


Kaç insan Yeni bir tane bulma süreci bunaltıcı ve acılı geldiği için aynı otomobil sigortası sağlayıcısına mı bağlı kaldınız?

Çok fazla.

O zaman, tüketicilerin bu zorluğu şu ya da bu şekilde aşmalarına yardımcı olmak için yıllar içinde bir dizi yeni girişimin ortaya çıkması şaşırtıcı değil. Zebra ve Jerry. Uzayda çekiş gücü kazanan ve girişim dolarlarını artıran en son şirket Trellis.

Trellis, tüketicilerin yan yana karşılaştırmalar sunarak, yeni bir plan satın almanın ve eski planlarını bir kerede iptal etmenin bir yolunu sunarak araba sigortası poliçeleri için alışveriş yapmalarını sağlayan bir API platformu oluşturduğunu söylüyor. Trellis’i bu alandaki diğer pek çok kişiden ayıran şey, dijital bankalar, fintech’ler ve finans kurumlarıyla da ortak olması ve bu kuruluşların müşterilerine sigorta seçenekleri sunabilmesidir. Ve şimdi bu finans kurumlarından biri olan Amex Ventures, büyümeye devam etmesine yardımcı olmak amacıyla şirkete 5 milyon dolar akıttı.

CEO ve kurucu Daniel Demetri, “Çoğu tüketicinin adını duyduğu bir marka değiliz ve öyle kalmasını istiyoruz” dedi. Acorns, Truebill ve Albert gibi mevcut finansal hizmetler platformlarıyla ortaklık kurarak Trellis, halihazırda etkileşimde bulunan ve finansal görüşmelerde bulundukları bir hedef kitlesi olan işletmelere sigortayı konuşmaya dahil etmeye yardımcı olmayı amaçlıyor.

“Platformumuzun erişimini genişletmeyi düşündüğümüzde, American Express ile bunu keşfetmemiz için birçok harika fırsat var” dedi. “Büyük finans kurumlarıyla ilişkilerimizi genişletmek temel odak noktamızdır.”

2019’da Trellis’i kurmadan önce Demetri, Citigroup ve JPMorgan gibi bankaların yanı sıra Google, Kayak ve Earnest gibi teknoloji şirketlerinde çalıştı.

Trellis konsepti, araba sigortası ve ev sahibi sigortasının “tüketiciler için kafa karıştırıcı olduğu ve finansal hayatımızın geri kalanından gereksiz yere koptuğu” fikrine dayandığını söyledi.

Trellis, Demetri’ye göre, kısaca tüketicilerin daha iyi sigorta kararları almasına ve bu kararları halihazırda kullandıkları platformlara bağlamasına yardımcı olan “Bilgili” olarak paketlenmiş bir teknoloji paketi sunuyor.

Şirketi kurma motivasyonunun bir kısmı, sigortanın tüketicilerin geri kalan finansal yaşamlarından aşırı derecede ayrı olduğu inancıydı. Girişimdeki amacı, aynı zamanda, sıradan Amerikalılara, yüksek gelirli bireylerin “yüksek ücretli” finansal danışmanlar aracılığıyla aldığı aynı tür tavsiyelere erişim sağlamaktı.

“Kitlesel pazara sunulan finansal hizmetler ve platformlar çok monoline – ‘işte banka hesabınız ve işte kredi kartınız ve sonra araba krediniz ve sonra araba sigortanız orada’ ”Demetri Teknolojik Haberler’a söyledi. “Bütün bu şeyler farklı gezegenler gibi ve hepsini birbirine bağlayan tek şey, tüketicinin kendisi ve çok fazla iş.”

Sonuç olarak, tüketicilerin aldıkları kararlara o kadar dikkat etmeyebileceğini söyledi. İşte burada Trellis devreye giriyor.

Demetri, “Sigorta konusunda gerçekten önemli kararlar almak gibi sıkıcı işlerin çoğunu otomatikleştirmeye yardımcı olan arka uç odaklı bir platformuz” dedi.

Örneğin, başlangıç, tüketicilere mevcut sigorta poliçelerini potansiyel yenileriyle karşılaştırmanın bir yolunu sunan bir dizi tescilli dijital tavsiye teknolojisine sahiptir. Bu, elma ile armut yerine elma ile elmayı karşılaştırdıkları anlamına gelir. Bazı siteler yeni politikalarla ilgili teklifler sunuyor, dedi, ancak tüketicinin mevcut kapsamını hesaba katmadan, bu nedenle aynı, daha kötü veya daha iyi kapsama için daha az ödeme yapıp yapmadıklarını bilmiyorlar. Hüsrana uğramış tüketiciler genellikle politikaları değiştirmezler çünkü bir politikayı diğeriyle manuel olarak karşılaştırmak çok fazla iş olabilir.

Özetle Demetri, Trellis’i “Sigorta için Ekose” olarak tanımlıyor.

Demetri, “Bir tüketici, sigorta hesabının şifresini sağlayabilir ve ardından tüm bu verileri alıp kapsamlarına uyan bir dizi teklif sunabiliriz” dedi.

Teknoloji bir adım daha ileri gidebilir, çünkü bir kişinin mevcut kapsama alanıyla ilgili sorunları bile bulabilir. Örneğin, şirket genellikle, birine zarar vermeleri durumunda 250.000 dolar değerinde ve arabalarına zarar verirlerse yalnızca 5.000 dolar değerinde teminata sahip olabilecek müşteriler görür.

Demetri, “Birinin mevcut kapsamını anlayabildiğimiz için içgörüleri zorlayabiliriz” dedi. “Mevcut bir sigorta poliçesini anlayarak, süreci tüketiciye basitleştirebiliriz.”

Resim Kredisi: Çardak

Trellis otomobil sigortasına odaklanarak işe başlarken, tekliflerine ev sahibi sigortasını da eklemek için çalışıyor. Tüketiciler bunu denemek için şirketin web sitesine gidebilirken, Trellis teknolojisini beyaz olarak etiketlemeye ve onu ortaklarının uygulamalarına ve web sitelerine yerleştirmeye daha fazla odaklanıyor. Girişim, son 12 ayda ortaklık sayısını ikiye katlayarak “birkaç düzine”ye çıkardı ve Savvy platformunu en iyi 50 mobil finans uygulamasının yedisine ve en iyi beş dijital bankanın dördüne entegre etti. İToplamda 9 milyondan fazla kullanıcı Savvy’i ziyaret etti, yaklaşık 1 milyon kullanıcı sigorta hesabı “güvenli bir şekilde bağlandı” ve şirket, kullanıcıların tahmini olarak 60 milyon dolar tasarruf ettiğini iddia ediyor. Trellis, kullanıcı sayısını bir yıl öncesine göre dört katına çıkardı. Demetri, gelir artışının bu büyümeyle orantılı olmaktan daha iyi olduğunu söyledi.

“Programa giderek daha fazla sigortacı katılıyor” dedi. “Bu, tüketici için daha fazla seçenek anlamına geliyor.”

Demetri, Trellis’i San Francisco’da inşa etmeye başladı ve merkezini, bulunduğu New Hampshire, Salem’e taşıdı. Şirketin şu anda yaklaşık 80 tam zamanlı çalışanı bulunmaktadır.

Daha önce Trellis, General Catalyst, Nyca ve QED Investors gibi yatırımcılardan bir tohum ve seri A turunda toplam 12 milyon dolar topladı. Demetri, en son finansmanı stratejik bir yatırım olarak tanımlıyor.

Amex Ventures’ın genel müdürü Margaret Lim, yatırım yoluyla American Express’in Trellis ile “müşterilerimizin daha iyi finansal kararlar almasına yardımcı olabilecek ortaklıklar üzerinde” işbirliği yapmak istediğini söyledi.

“Sigorta, müşterilerimizin finansal hayatlarının önemli bir parçasıdır. Ancak bugün süreç oldukça hantal ve birçok acı noktasıyla dolu” diye e-posta yoluyla yazdı. “Trellis, tüm sigorta satın alma sürecini basitleştirerek, daha sorunsuz ve şeffaf hale getiriyor. Tüketicilerin doğru sigorta poliçesini karşılaştırmasını ve satın almasını kolaylaştıran bir dizi çözüm sundu. Şirketin güçlü kullanıcı büyüme ivmesi ve ortaklık çekişi, değer önerilerinin yankı uyandırdığını gösteriyor.”

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/amex-ventures-bets-5m-on-trellis-which-wants-to-make-switching-insurance-providers-easier/

Yorum yapın