American Express, ilk ABD kripto ödüllü kredi kartını duyurdu – Teknolojik Haberler


Kredi kartı şirketleri, müşterilerine sundukları avantajları tatlandırmaya çalışıyor ve American Express, kripto varlık yönetimi platformu ve cüzdan sağlayıcısı Abra ile yeni bir ortaklık aracılığıyla tam da bunu yapıyor. Şirketler, bugün Coindesk’in Austin, Teksas’taki Konsensüs konferansında Amex ağında Abra Crypto Card’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdular.

Abra’nın kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt bir röportajda Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, kartın ABD doları cinsinden işlem yapan kullanıcıların Amex ağı üzerinden yaptıkları alışverişlerde kripto para birimi ödülleri kazanmalarına izin vereceğini söyledi.

Şirket, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek olan kartının ilk sürümünde hangi kripto para birimlerinin kullanıcılara sunulacağına dair ayrıntıları paylaşmayı reddetti, ancak Barhydt, teklifin sonunda kullanıcıların ödüllerini birden fazla farklı kripto para birimi aracılığıyla almayı seçmelerine izin vereceğini söyledi. Amex platformunda zaten sunulan eğlence ve yemekle ilgili avantajlar gibi geleneksel ödüller olarak.

Kullanıcılar, Abra’nın ERC-20 Crypto Perx (CPRX) tokeni veya başka bir kripto para birimi biçiminde ödüller almayı seçebilirler. Barhydt’e göre CPRX, Abra’nın kendi avantaj programı aracılığıyla zaten bir milyondan fazla sahibi olan bir yardımcı program simgesidir. Barhydt, ayrıntılar hala belirsiz olsa da, kredi kartının müşterilere ödüllerini başka bir kripto para birimine kıyasla CPRX’te almayı seçmeleri için bir tür avantaj sunacağını söyledi.

Barhydt, kart kullanıcılarının Abra’ya kaydolması gerektiğini ve bu kullanıcıların bir kredi limiti için başvurmalarını sağlayarak kartın çalışacağını açıkladı. Kripto ödülleri kazanmaya başladıklarında, bu ödülleri farklı kripto para birimlerine kolayca dönüştürmek için Abra’nın takas değişimini kullanabilecekler, diye ekledi.

“Sonunda, kredi limitinizi etkilemek için mevcut kripto bakiyenizi kullanmanıza izin verecek bir çözüm üzerinde de çalışıyoruz, ki bu muhtemelen gelecekte başlatacağımız bir şey. Barhydt, “Bence bu büyük bir avantaj çünkü birçok kripto para sahibi konu bankacılık ve kredi olduğunda cezalandırılıyor” dedi.

Barhydt’e göre kart iki farklı gruba yönelik: Tecrübeli kripto meraklıları ve basit bir giriş noktasından kripto dünyasına ilk kez girmek isteyenler.

“Diğer varlıklarını kriptoya dönüştürmek zorunda kalmadan kripto ödülleri kazanacaklar” dedi.

Rakipleri Visa ve Mastercard, Visa’nın BlockFi ve Mastercard ile birlikte sunulan kripto ödül kartı gibi dijital varlık şirketleriyle ortaklıklar yoluyla kendi kripto ödüllü kredi kartlarını piyasaya sürdüğü için Amex kullanıcıları bir süredir böyle bir duyuru bekliyorlardı. – kripto borsası Gemini tarafından verilen güçlü kart. Fintech şirketleri Brex, Venmo ve SoFi ayrıca kendi kripto ödüllü kredi kartlarını da sunuyor.

American Express bu pazara girme konusunda temkinli davrandı, ancak Abra kartı muhtemelen şirket için kripto ile ilgili daha fazla ürünün öncüsü.

“Son yıllarda American Express ağ oluşturma yeteneklerini modernize ediyoruz ve bu sayede yenilikçi ve lider değer teklifleri başlatmayı amaçlıyoruz. American Express Küresel Ağ Hizmetleri başkanı Mohammed Badi, Teknolojik Haberler’a bir röportajda verdiği demeçte, Abra ile yapılan bu duyuru, bu platformda duyurduğumuz ilk ürün” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/10/american-express-us-crypto-rewards-credit-card/

Yorum yapın