Amazon’un yeni perakende CEO’su Doug Herrington


Amazon, önceki CEO’nun istifa edeceğini açıklamasından sadece haftalar sonra perakende kolunun yeni CEO’sunu seçti. Amazon lideri Andy Jassy bir e-postada, 17 yıllık bir şirket veterineri olan Doug Herrington’ın Amazon’un dünya çapındaki mağaza işinin CEO’su olmaya hazır olduğunu duyurdu. şirketin web sitesinde yayınlandı.

Jassy’nin e-postasında belirtildiği gibi, Herrington, Amazon’un tüketici işinde çok fazla deneyime sahiptir; Jassy, ​​”Herrington, 2005 yılında Sarf Malzemeleri işimizi kurmak için şirkete katıldı, 2007’de AmazonFresh’i başlattı ve 2015’te tüm Kuzey Amerika Tüketici işimizin liderliğini üstlendi” diye yazdı.

Ancak Amazon’un büyümesi pandemi sırasında hızlandıktan sonra yavaşladığı için önünde zorlu bir yol olacak. yakın zamanda Wall Street Dergisi bildiri, Jassy, ​​şirketin perakende ve lojistik operasyonlarıyla ilgili sorunları çözmek için çok zaman harcadı. Yine de yakın vadede parlak bir nokta var: görünüşe göre şirketin Temmuz ayında yaklaşan Prime Day ile bir başka büyük anlaşma günü olacak.

Herrington, 3 Haziran’da istifasını açıklayan Dave Clark’ı takip ediyor. Clark’ın istifası 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak. Tedarik zinciri yazılımı yapan bir şirket olan Flexport’ta CEO olarak görevi devralacak, 1 Eylül’de.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/6/21/23177040/amazon-retail-ceo-doug-herrington-worldwide-stores

Yorum yapın