Amazon’un ücretsiz yayın hizmeti Freevee, Apple TV 4K ve Apple TV HD’de kullanıma sunuldu – Teknolojik Haberler


Ücretsiz reklam destekli akış hizmeti (FAST), Amazon Freevee (eski adıyla IMDb TV), Freevee uygulamasının artık Apple TV 4K ve Apple TV HD’deki App Store aracılığıyla kullanılabileceğini duyurdu.

Kısa süre önce marka değişikliğine gittikten sonra, Freevee yeni sürümler konusunda da agresif davrandı ve geçen ay orijinallerine göre yıldan yıla %70’lik bir artış sözü verdi. Yeni Freevee orijinalleri arasında “Hollywood Houselift with Jeff Lewis”, yemek yarışması “America’s Test Kitchen: The Next Generation”, aile odaklı yarışma “Play-Doh Squished” ve daha fazlası yer alıyor.

Ayrıca yakın zamanda Disney Media & Entertainment Distribution ile kısa dönemli bir film lisanslama anlaşması olduğu ve diğerlerinin yanı sıra “Logan”, “Deadpool” ve “Hidden Figures” gibi Disney oyunlarının FAST hizmetine dahil edildiği duyuruldu.

Buna ek olarak, Freevee, Amazon Studios’a suç draması “Bosch: Legacy” ve “Pretty Hard Cases”in ilk gösterimi gibi gösteriler sunuyor.

Amazon, Mayıs ayı başlarında reklamverenlere yönelik NewFronts sunumunda, orijinal gösterilerde Sanal Ürün Yerleştirmenin beta testini yaptığını duyurdu. Daha fazla akış hizmeti reklam destekli katmanlarla rekabet ettiğinden, bu gelişmiş bir reklamcılık yöntemi olacaktır.

Freevee uygulaması ayrıca iOS, Android, Roku, Samsung akıllı TV’ler (2017-2021 modelleri), LG Akıllı TV’ler (2018-2021 modelleri), Comcast’in Xfinity Flex, Xfinity X1, Chromecast with Google TV, Xbox One, Xbox Series’de de mevcuttur. X|S, PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsolları.

Üçüncü taraf cihazların yanı sıra Fire TV, Fire Tablet’lerde bir uygulama olarak ve Prime Video uygulamasında yüzlerce cihazda ücretsiz bir Kanal olarak mevcuttur.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/amazons-free-streaming-service-freevee-launches-on-apple-tv-4k-and-apple-tv-hd/

Yorum yapın