Amazon’un ilk tam otonom depo robotunun adı Proteus


Amazon duyurdu “ilk tam otonom mobil robotu”, büyük arabaları depolarında hareket ettirmeyi amaçlıyordu. Robotun adı Proteus ve Amazon, geçmişteki bazı robotlarının aksine, insan çalışanları arasında güvenle gezinebileceğini söylüyor. kafesli bir alanda ayrı tutuldu.

Amazon, Proteus robotlarının “gelişmiş güvenlik, algılama ve navigasyon teknolojisine” sahip olduğunu ve (garip bir şekilde sessiz) video robotların hareket ederken önlerine yeşil ışık yaktığını gösteriyor. Işın içine bir insan girdiğinde, robot hareket etmeyi durdurur, ardından kişi uzaklaştıktan sonra devam eder.

Şirket ayrıca birkaç başka robotik sistemi de duyurdu. Kardinal adı verilen biri, Amazon’un gelecek yıl depolara yerleştirmeyi umduğu 50 pound ağırlığa kadar paketleri kaldırabilen ve taşıyabilen robotik bir kol. Şirket, bilgisayar görüş sistemlerinin yığın halinde olsalar bile tek tek paketleri seçmesine ve kaldırmasına izin verdiğini söylüyor.

Amazon’un gönderisi ayrıca gösteriş yapar çalışanların barkodları kaydetmek için kullandıkları el tarayıcılarını kullanmalarına izin verebilecek teknoloji. Bunun yerine çalışanlar, etiketi taramak için duraklamadan paketleri tanıyan bir kamera sisteminin önünde duruyor. Makine öğrenimi ve 120 fps kamera sisteminin bir kombinasyonu dışında nasıl çalıştığına dair çok fazla ayrıntı yok, ancak etki, şirketin kasiyersiz mağazalar oluşturmasına izin veren Just Walk Out teknolojisinden gördüğümüze benziyor. . Sistemin tam olarak neye baktığını sormak için Amazon’a ulaştık ve bir yanıt alırsak size haber vereceğiz.

Yeni robot teknolojisinde sıklıkla olduğu gibi, potansiyel işgücü endişeleri vardır. Amazon’un son raporlarına rağmen yakında işçi bulmakta zorlanabilir, şirket, insanları işe almak yerine robotlar inşa etmek istemediğini söylüyor. Amazon’un robotik bölümünde bir lider açıkça söylendi Forbes “İnsanları makinelerle değiştirmek, bir şirketin iflas etmesine yol açabilecek bir yanılgıdır”. Bununla birlikte, robotlar, insanların güvenli bir şekilde yetişmek için mücadele ettiği bir çalışma temposu belirlemede rol oynayabilir, şirkette otomatikleştirilmiş yönetim sistemleriyle zaten gördüğümüz bir şey. Özellikle yeni tarama sistemi, çalışanların ne kadar hızlı hareket etmesi gerektiği konusunda gerçekçi olmayan beklentiler yaratabilecek gibi görünüyor.

Amazon, tüm yeni robotlarının aslında güvenliği artırmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Cardinal, aksi takdirde işçilerin ağır paketleri kaldırıp bükeceği, yaralanmalara yol açabilecek bir hareket ve Proteus’un “insanların ağır nesneleri elle taşıma ihtiyacını azaltabileceği” yerlerde çalışır. Şirket ayrıca bir robot üzerinde çalışıyor. işçilere konteyner teslim etmek nesnelere ulaşmak için eğilmelerini veya tırmanmalarını sağlamak yerine.

Amazon’un CEO’su kısa süre önce şirketin depolarındaki yaralanma oranlarını sistematik olarak ele alacağına söz verdi, ancak şirketin oranlarını “yanlış anlaşıldı” diyerek çalışanlarının endüstri oranının iki katı oranında zarar gördüğüne dair raporları en aza indirdi.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/6/21/23177756/amazon-warehouse-robots-proteus-autonomous-cart-delivery

Yorum yapın