Amazon, Teksas, College Station’da drone teslimatları sağlayacakAmazon.com Inc., Prime Air drone teslimat hizmetini bu yıl içinde Texas College Station’daki tüketicilere sunacak. ilan edildi bugün.

College Station, Amazon’un 2022’de Prime Air’i kullanıma sunmayı planladığı ikinci konumdur. Şehir yaklaşık 115.000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve Texas A&M Üniversitesi’nin ana kampüsüne ev sahipliği yapmaktadır. Geçen ay Amazon, hizmeti Lockeford, California’ya da getireceğini duyurdu.

Prime Air, tüketicilere Amazon’un e-ticaret pazarından satın aldıkları ürünleri bir drone ile evlerine teslim etme seçeneği sunuyor. Şirkete göre, drone teslimatı binlerce ürün için bir seçenek olarak sunulacak. Amazon, Prime Air’in Walmart Inc. ve Alphabet LLC’nin Wing yan kuruluşu gibi şirketler tarafından test edilen rakip hizmetlerden daha geniş bir ürün yelpazesi sunduğunu söylüyor.

E-ticaret devi, 2013’te drone teslimatları sağlama planlarını açıkladı. Yedi yıl sonra, 2020’de ABD Federal Havacılık İdaresi’nin şirkete verdiği bu girişim önemli bir dönüm noktasına ulaştı. onay paketleri Prime Air kullanarak tüketicilere ulaştırmak. Yol boyunca Amazon, düzinelerce drone prototipi ve bunlara güç sağlamak için özel yazılımlar geliştirdi.

Amazon’un en yeni insansız hava araçları, bir saatin altında bir tüketicinin evine beş pound’a kadar mal taşıyabiliyor. Saatte 50 mil azami hıza sahipler ve uçuş sırasında maksimum 400 fit yüksekliğe ulaşabilirler. Bir drone müşterinin evine ulaştıktan sonra arka bahçenin üzerinde güvenli bir yüksekliğe iner ve uçup gitmeden önce paketini bırakır.

Prime Air’i geliştiren mühendislik grubu, bir drone üretim ve montaj merkezi olarak ikiye katlanan Amazon’un Seattle genel merkezine yakın bir tesiste bulunuyor. Grup, teslimatları yönetmek için yalnızca donanım değil aynı zamanda özel yazılımlar da geliştirir. Bu çabanın bir parçası olarak Amazon mühendisleri, Prime Air insansız hava araçlarının engelleri otomatik olarak algılamasını ve etraflarında manevra yapmasını sağlayan bir yazılım sistemi oluşturdu.

College Station Belediye Başkanı Karl Mooney, “Amazon’un yeni tesisi, College Station’a drone dağıtım teknolojisinin geliştirilmesinde ön saflarda yer alması için muazzam bir fırsat sunuyor” dedi.

Amazon, bir drone teslimat hizmeti oluşturmak için çalışan birkaç şirketten biridir. Bu yılın başlarında Walmart ilan edildi yıl sonuna kadar 37 perakende mağazasında drone ile teslimat seçeneği sunmayı planlıyor. Bu arada, Alphabet’in Wing yan kuruluşu test yapmak ABD, Finlandiya ve Avustralya’da benzer bir hizmet.

Drone’lar, Amazon’un daha geniş otonom teslimat stratejisinin yalnızca bir bileşenini temsil ediyor. Amazon ayrıca, kaldırımlarda çalışabilen ve gezinmek için yapay zeka kullanan Scout adlı altı tekerlekli bir robot geliştirdi.

Fotoğraf: Amazon

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/15/amazon-provide-drone-deliveries-college-station-texas/

Yorum yapın