Amazon sinemalarda gösterime girecek filmlere 1 milyar dolar harcayacakAmazon.com Inc., önümüzdeki yıl vizyona girecek filmlere 1 milyar dolar yatırım yapacak. bildiri Bloomberg tarafından bugün yayınlandı.

Teknoloji endüstrisinin çoğu mücadele ederken ve insanları soldan, sağdan ve merkezden işten çıkarırken, Amazon eğlence endüstrisine para yığıyor. Bir milyar çok para gibi görünse de, şirketin “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” şovunu yapmak için ödediği miktarla ilgili.

Diğer birçok teknoloji şirketi gibi Amazon da binlerce çalışanını işten çıkaracak, ancak maaş bordrosunda yaklaşık 800.000 kişi olduğu düşünülürse, birkaç bin kişi iş gücünün önemli bir parçası olmayacak – Twitter Inc.’e olanların aksine. Facebook A.Ş.

Amazon’un film emellerine aşina çeşitli kişilerle görüştüğünü söyleyen Bloomberg, Amazon’un önümüzdeki yıl sinemalarda 12 ila 15 film yayınlayacağını söyledi. Daha küçük filmlerle başlayacak ve bir miktar başarı olursa daha fazla yatırım yapacak.

Geleneksel film yapımcıları geçmişte dijitale atladıkları için bu hareket şaşırtıcı değil, ancak Amazon dışarıdaki suları test ederken bir ayağını içeride bırakmak istiyor. ABD’deki sinema bileti satışlarının henüz gerçekleşmediği düşünülürse, bu aynı zamanda cesur bir hareket. çok sağlıklı görünüyordu epey bir süredir.

Sinema hisseleri için sevindirici haber çeşitli şirketler haber çıktıktan hemen sonra hisselerinin fırladığını görmek. Netflix Inc. gibi yayıncılar da, yayın hizmetine girmeden önce içeriklerini sinema salonlarında yayınlamakla oynadılar ve artık sinema zincirlerinin yayıncılarla daha fazla bu tür anlaşmalar yapmaya çalıştıklarını söyleyen raporlar var.

Mart ayında Amazon nihayet MGM’yi satın aldı. Film devi için 8.45 milyar dolar ödedi ve yaklaşık 4.000 film başlığı ve çoğu klasik içerik olan 17.000 TV bölümü aldı. Amazon’un Whole Foods’tan sonraki en büyük ikinci satın alımı olan bu satın alma, şirketin eğlence endüstrisindeki konumunu güçlendirdi. İşe yararsa, bu yeni yatırım bu konumun daha da güçlendiğini görebilir.

Fotoğraf: Alex Litvin/Sıçramayı Kaldır

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/11/23/amazon-will-spend-1b-movies-theatrical-release/

Yorum yapın