Amazon, Russo Brothers ile FTX dizisi hakkında bir TV dizisi üzerinde çalışıyor • Teknolojik Haberler


FTX draması henüz bitmedi ve Amazon bundan bir parça istiyor. Şirket, dev kripto para imparatorluğunun muhteşem çöküşünü konu alan bir gösteri yapmak için en çok Marvel filmleriyle tanınan Russo Brothers ile ortaklık kuruyor.

Amazon, 2023 İlkbaharında prodüksiyona başlayacak olan gösteriyi yapmak için ikilinin yapım evi AGBO ile ortaklık kurdu. Çeşitlilik ilk bildirildi. Raporda, Amazon’un ayrıca gösteriyi yönetmesi için kardeşlere ip atmaya çalıştığı da eklendi.

Şirket yaptığı açıklamada haberi doğruladı ve “Hunters” yaratıcısı David Weil’in pilotu yazacağını söyledi.

“David, Joe, Anthony ve AGBO ekibiyle olan harika çalışma ilişkimizi bu büyüleyici etkinlik serisiyle devam ettirebildiğimiz için heyecanlıyız. Bu çok yönlü hikayeyi küresel Prime Video izleyicilerimize ulaştırmak için daha iyi ortaklar düşünemiyorum.” Amazon Studios başkanı Jennifer Salke söyledi.

Russos, oluşturmak için Amazon ile de çalışıyor “Citadel” adlı çok uluslu uluslararası bir casus dizisi.

“Bu şimdiye kadar yapılmış en küstah dolandırıcılıklardan biri. Russos, FTX’i çevreleyen yaklaşan program hakkında yaptığı açıklamada, ünlüler, politika, akademi, teknoloji, suç, seks, uyuşturucu ve modern finansın geleceği gibi birçok sektörü geçiyor. “Her şeyin merkezinde, karmaşık ve potansiyel olarak tehlikeli motivasyonları olan son derece gizemli bir figür oturuyor. Nedenini anlamak istiyoruz.”

FTX çöküşü

FTX ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, bu ayın başlarında ünlü kripto para birimi borsasının patlamasının ardından dünya çapında medyanın merkezinde yer aldı.

Bozuk para masası Bankman-Fried tarafından kurulan ve borsa ile yakından iç içe olan ticaret şirketi Alameda Research’ün ilgili finansmanı hakkında daha önce rapor verdi. Rapor, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun firmadan bir yatırım çıkışının parçası olarak aldığı FTX’in yerel tokeni FTT’yi satma planlarını açıklamasıyla sonuçlanan bir dizi olayı tetikledi.

Hareket, bireysel yatırımcıların güvenini sarstı ve bir bankanın FTX üzerinde çalışmasına yol açtı ve FTX müşterilerinin verilerinin hileli bir şekilde kötüye kullanıldığını ortaya çıkardı.

Son haftalarda firmasıyla birlikte düzenleyici incelemeye giren Bankman-Fried, o zamanki baş rakibi olan Binance tarafından satın alınacak bir anlaşma imzalayarak FTX’i kurtarmaya çalıştı. Binance, FTX’in bilançosunda çok derin bir delik açtığını anlayınca anlaşmadan çekildi. Birkaç gün içinde FTX, Bankman-Fried’in CEO görevinden ayrılmasıyla iflas başvurusunda bulundu.

Bu kaosun ardından Bankman-Fried, bir Vox muhabiri, Twitter doğrudan mesajları üzerinden bir röportaj Düzenleyicileri eleştirdiği ve iflas başvurusunda bulunmaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdiği ve kendisi hakkında dünyaya tanıttığı uzun süredir inandığı birçok inancı geri çektiği. O zamandan beri raporlar, FTX’in ev satın almak için kurumsal fonları kullandığını da ortaya çıkardı. çalışanlar için ve ilk 50 alacaklıya borçlu 3 milyar dolar.

gösteri zamanı

Bütün bunlar elbette iyi bir TV yapar. Ayrıca, WeWork’teki “WeCrashed” (Apple TV+) ve Theranos-Elizabeth’teki Adam Neumann fiyaskosu, “Dropout” (Hulu) gibi hitlerin kanıtladığı gibi, bir şeyler yapan girişim kurucularının son yıllarda bir türün uyuyan bir hiti haline gelmesine yardımcı oluyor. Holmes destanı ve Travel Kalanick liderliğindeki Uber’de “Super Pumped” (Gösteri Zamanı). Bu yüzden Amazon, kataloğunda tartışmalı bir teknoloji kurucusuna odaklanan bir hit şov almaya hevesli. Ancak FTX hikayesinin daha fazla benimsendiğini görebiliriz.

Bu haftanın başlarında, Son tarih Apple da dahil olmak üzere alıcıların, ünlü yazar Michael Lewis’in henüz yayınlanmamış kitabını imzalamak için peşinde koştuğunu bildirdi. Daha önce “The Big Short”, “Moneyball” ve “The Blind Side” gibi filmlere uyarlanan hit eserler yazan Lewis, son patlamadan önce altı aydan fazla bir süredir Bankman-Fried’i yakından takip ediyordu.

Variety’ye göre Amazon’un programı, konuyu kapsamlı bir şekilde ele alan çeşitli gazetecilerin “içeriden edindiği haberlere” dayanacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/23/amazon-is-working-on-a-tv-series-about-ftx-drama-with-russo-brothers/

Yorum yapın