Amazon, Roomba’nın yapımcısını satın aldı, Bolt ortadan kayboldu ve YC zayıfladı – Teknolojik Haberler


Tekrar merhaba! Geçtiğimiz yedi gün içinde Teknolojik Haberler dot-com’da en çok okunan haberleri hızlıca özetlediğimiz haber bülteni Week in Review’a tekrar hoş geldiniz. Gelen kutunuzda ister misiniz? Buradan al.

bu en çok okunan hikaye Bu hafta biraz vahşi bir hafta: Usain Bolt tarafından ortaklaşa kurulan isteğe bağlı bir bisiklet/scooter kiralama şirketi olan Bolt Mobility, bir şekilde ortadan kayboldu. Rebecca, “Kalkış ani oldu,” diye yazıyor Rebecca, “terkedilmiş ekipmanlar, cevapsız aramalar, e-postalar ve bir sürü soruyla şehirleri terk etti.”

diğer şey

Amazon, iRobot’u satın alıyor: Bezos her şeyi istiyor. Bütün gıdalar! Bir Tıbbi! Ve şimdi…Roomba? Görünüşe göre ani ve biraz şaşırtıcı olan bir dizi satın almanın bu sonuncusunda, Amazon, en çok robot süpürgeleriyle tanınan şirket için 1,7 milyar dolar düşürüyor.

Facebook canlı alışverişi kapatıyor: Akış yoluyla bir şeyler satmak için Facebook’un “canlı alışveriş” özelliğini kullanıyorsanız, yeni bir platform bulmanın zamanı gelmiş olabilir. Canlı akış ortadan kalkmazken, özel alışveriş odaklı özellikler Ekim ayında kararacak.

Starbucks web3’e giriyor: Gözlerimi devirirdim ama tanıdığım kaç kişinin ziyaret ettikleri her büyük şehirden bir Starbucks kupası almakta ısrar ettiğini düşünürsek…

Daha fazla Robinhood işten çıkarma: Offf. Sadece birkaç ay önce Robinhood, tam zamanlı personelinin %9’unu azalttı; bu hafta şirket, %23’lük bir pay daha bıraktığını doğruladı. CEO Vlad Tenev, son birkaç yıldır aşırı işe alımlara atıfta bulunarak, “Hırslı personel alımı yörüngemizi onayladım ve sorumluluk aldım – bu benim sorumluluğumda” diye yazıyor.

YC küçülür: Eninde sonunda olması gerekiyordu. Y Combinator, her hızlandırıcı sınıfıyla birlikte daha da büyüyordu ve son partide saçma bir 414 şirketle zirveye ulaşıyordu. Bir sonraki grupla işleri biraz küçültüyorlar – ancak yaklaşık 250 şirkette hala nispeten büyük.

sesli şeyler

Podcast’ler! Podcast’lerinizi alın!

Teknolojik Haberler podcast’leri dünyasında bu hafta, Eşitlik mürettebat YC’nin daha küçük (ama yine de oldukça büyük) topluluğu hakkında konuştu, Darrell ve Becca “Instagram’ın TikTok tarafından MySpaced olması” hakkında konuştular. TC Podcast’ive Burnsy, Convoy’un kurucu ortağı Dan Lewis ile nakliye şirketinin “gizli büyüme hacki” hakkında konuştu. Teknolojik Haberler Canlı.

ek şeyler

Glambook’un 2.5 milyon dolarlık tohum destesi: Glambook kısa süre önce “güzellik endüstrisi için Uber” adını verdiği şeyi oluşturmak için milyonlar topladı. Yatırımcıları gemiye binmeye nasıl ikna ettiler? Pitch Deck Teardown serisinin bu son baskısında, Haje güvertede vızıldıyor ve bazı şeylerin neden kesintiye uğradığını açıklamaya yardımcı oluyor.

Girişiminiz satın alındığında gerçekten ne olur?: Kazanmak için masanızda bir çanta dolusu nakit beklemekten daha fazlası var. Dell Technologies Capital Başkan Yardımcısı Yair Snir, “NDA’dan LOI’ye” kadar tüm sürece ilişkin üst düzey bir genel bakış sunuyor.

sevgili Sophie: “Yeşil kartımı aldıktan sonra mevcut işimde ne kadar kalmam gerekiyor?” Bu makul bir soru! Göçmenlik avukatı Sophie Alcorn ağırlığını koyuyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/06/amazon-buys-roombas-maker-bolt-vanishes-and-yc-slims-down/

Yorum yapın