Amazon Prime Video’nun ‘Perşembe Gecesi Futbolu’ 15,3 milyon izleyiciyle güçlü bir şekilde başlıyor • Teknolojik Haberler


Amazon Prime Video’daki ilk özel “Perşembe Gecesi Futbolu” oyunu, 15,3 milyon izleyiciyle yayın hizmeti için bir kazanç oldu. şirket duyurdu bugün.

Amazon’un başarılı “TNF” oyunu, canlı sporların yayın hizmetlerine getirdiği değeri vurguluyor. Ortalama olarak, “TNF” oyunları genellikle 12.84 milyon Bu yıla kadar hepsi NFL paketini paylaşan Amazon, Fox ve NFL Network’teki izleyiciler.

Geçen haftaki toplam görüntüleme, Amazon’un 12,5 milyon izleyici beklentilerini aştı, AdAge’a göre.

Amazon’un yılın ilk “TNF” oyununun toplam 15,3 milyon izleyici sayısı, Amazon’un birinci taraf ölçümü ile Nielsen’in üçüncü taraf ölçümünün birleşimidir. Nielsen’in ölçümü tek başına geçen yılki “TNF”’nin yalnızca NFL Network’te yayınlanan 2. Hafta eşleşmesinin izlenme oranını %47 aştı.

Nielsen’in toplam izleyici sayısı, ABD’deki set üstü kutularda, bağlı TV’lerde, web’de ve mobil cihazlarda yayın yapan Prime Video abonelerinin yanı sıra Amazon’un platformu Twitch, NFL+, ev dışı görüntüleme ve Los Angeles Chargers ve Kansas City Chiefs’in ev pazarlarında kablosuz yayınlar. Veri ölçüm firması, “TNF” oyununun yanı sıra oyun öncesi ve oyun sonrası şovların izlenme oranını hesapladı.

Nielsen’in yerel piyasa derecelendirmelerine göre, yerel yayını Los Angeles’ta ortalama 602.000 izleyici ve Kansas City’de 555.000 izleyici izledi.

Amazon’un kendi ölçümü, Amazon’un Twitch platformundaki akış da dahil olmak üzere her tür cihaz ve hesapta doğrudan görüntüleme verilerine dayanır. Amazon ayrıca “TNF” oyunlarını 300.000’den fazla ulusal zincire ve yerel işletmeye getirmek için DirecTV ile ortaklık kurdu. Şirket, nihai toplamına ulaşmak için Nielsen rakamlarını ekledi.

Geçen ay Amazon ve Nielsen, Prime Video’nun “Perşembe Gecesi Futbolu” oyunlarının reytinglerini ölçmek için üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu, Nielsen’in Ulusal TV ölçüm hizmetine ilk kez bir yayıncıyı ve canlı yayın programını dahil etmesiydi.

Amazon, Teknolojik Haberler’a 19 Eylül Pazartesi günü Amazon çalışanlarına gönderilen ve Amazon Prime Video’nun küresel spor başkanı Jay Marine’in “Perşembe Gecesi Futbolu”nun Prime Video’nun rekor sayıda abonelik kazanmasına yardımcı olduğunu söylediği bir not gönderdi. not halka sızdırıldı bu haftanın başlarında.

Marine, “İzleyici sayıları, izleyicilere yönelik tüm beklentilerimizi aştı,” diye yazdı. Notta, “TNF yayınımız sırasında, Prime Day, Siber Pazartesi ve Kara Cuma da dahil olmak üzere Amazon tarihindeki ABD Prime kayıtlarının en büyük üç saatini gördük” dedi.

Marine ayrıca Amazon’un ilk özel “TNF” yayınının “Prime Video tarihinde ABD’de en çok izlenen primetime gecesini sunduğunu” belirtti.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/amazon-prime-video-thursday-night-football-15-million-viewers/

Yorum yapın