Amazon Prime Video’nun Perşembe Gecesi Futbolu 15,3 milyon izleyiciyle güçlü bir başlangıç ​​yapıyor • Teknolojik Haberler


Amazon Prime Video’daki ilk özel Perşembe Gecesi Futbolu oyunu, 15,3 milyon izleyiciyle yayın hizmeti için bir kazanç oldu. şirket duyurdu bugün.

Amazon’un başarılı TNF oyunu, canlı sporların yayın hizmetlerine getirdiği değerin altını çiziyor. Ortalama olarak, TNF oyunları genellikle 12.84 milyon Bu yıla kadar hepsi NFL paketini paylaşan Amazon, Fox ve NFL Ağı genelinde.

Geçen haftaki toplam görüntüleme, Amazon’un 12,5 milyon izleyici beklentilerini aştı, AdAge’a göre.

Amazon’un yılın ilk TNF oyunundan elde edilen toplam 15,3 milyon izleyici sayısı, Amazon’un birinci taraf ölçümü ile Nielsen’in üçüncü taraf ölçümünün birleşimidir. Nielsen’in ölçümü tek başına geçen yıl TNF’nin yalnızca NFL Network’te yayınlanan 2. Hafta eşleşmesinin izlenme oranını %47 aştı.

Nielsen’in toplam izleyici sayısı, ABD’deki set üstü kutularda, bağlı TV’lerde, web’de ve mobil cihazlarda yayın yapan Prime Video abonelerinin yanı sıra Amazon’un Twitch, NFL+, ev dışı platformundan örneklenen 13 milyon izleyiciydi. Los Angeles Chargers ve Kansas City Chiefs’in ana pazarlarında izleme ve kablosuz yayın. Veri ölçüm firması, TNF oyununun yanı sıra oyun öncesi ve oyun sonrası gösterilerin izlenme oranını hesapladı.

Nielsen’in yerel piyasa derecelendirmelerine göre, yerel yayını Los Angeles’ta ortalama 602.000 izleyici ve Kansas City’de 555.000 izleyici izledi.

Amazon’un kendi ölçümü, Amazon’un Twitch platformundaki akış da dahil olmak üzere her tür cihaz ve hesapta doğrudan görüntüleme verilerine dayanır. Amazon ayrıca TNF oyunlarını 300.000’den fazla ulusal zincire ve yerel işletmeye getirmek için DirecTV ile ortaklık kurdu. Şirket, nihai toplamına ulaşmak için Nielsen rakamlarını ekledi.

Geçen ay Amazon ve Nielsen, Prime Video’nun Perşembe Gecesi Futbol oyunlarının reytinglerini ölçmek için üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu, Nielsen’in Ulusal TV ölçüm hizmetine ilk kez bir yayıncıyı ve canlı yayın programını dahil etmesiydi.

Amazon, Teknolojik Haberler’a 19 Eylül Pazartesi günü Amazon çalışanlarına gönderilen ve Amazon Prime Video’nun küresel spor başkanı Jay Marine’in Perşembe Gecesi Futbolunun Prime Video’nun rekor sayıda abonelik kazanmasına yardımcı olduğunu övdüğü bir not gönderdi. not halka sızdırıldı bu haftanın başlarında.

Marine, “İzleyici sayıları, izleyicilere yönelik tüm beklentilerimizi aştı,” diye yazdı. Notta, “TNF yayınımız sırasında, Prime Day, Siber Pazartesi ve Kara Cuma da dahil olmak üzere Amazon tarihindeki ABD Prime kayıtları için şimdiye kadarki en büyük üç saati gördük” dedi.

Marine ayrıca Amazon’un ilk özel TNF yayınının “Prime Video tarihinde ABD’de en çok izlenen primetime gecesini sağladığını” belirtti.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/amazon-prime-videos-thursday-night-football-starts-strong-with-15-3-million-viewers/

Yorum yapın