Amazon Prime sizin için buna değer mi?Amazon Prime için ne kadar ödediğinizi en son ne zaman düşündünüz?

Son dakika pil paketi sipariş ettiğinizde mi, bir gün içinde “Fleabag”i yeniden izlediğinizde mi, yoksa Whole Foods dairenize bir haftalık atıştırmalıklar teslim ettiğinde mi?

200 milyondan fazla insan Amazon Prime üyesidir. Bir Amazon Prime üyeliğinin maliyeti Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda 139 dolara yükseldi bu yıl, daha önce 119 dolardan. (Daha küçük ödemeler yapmak istiyorsanız, şimdi ayda 14,99 ABD doları.) Üyelik seçeneği 2005’te yılda 79 ABD doları karşılığında kullanıma sunulduğundan bu yana fiyat arttı, ancak içerdiği şeylerin listesi de faydalı tekliflerle dolup taştı (Prime Video akışı) ve daha az kullanışlı olanlar (stil başına yine de size 4,99$’a mal olacak kişisel bir alışveriş hizmeti).

[Tell us about your experiences with Amazon Prime]

Alışverişinizin çoğunu Amazon’da yapmaya karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken başka konular da var. Pazaryerinde üçüncü taraf satıcıların çoğalması, kaliteyi ve en iyi fiyatı alıp almadığınızı belirlemeyi zorlaştırabilir. Ve Amazon, çevrimiçi alışverişte o kadar güçlü, uzun zamandır var olan bir güçtür ki, bazen mallarınızı almak veya yiyecek sipariş etmek için alternatifler olduğunu unutmak kolaydır. Şirketin Prime hizmeti, hızlı sevkiyat ve geniş seçeneklerle diğer perakendecilerin artan rekabetiyle karşı karşıya.

Üyelikten hala maddi olarak faydalanıyor musunuz veya Prime’dan sonra hayat var mı öğrenelim. Aşağıdaki soruları yanıtlayın ve Amazon için ödemeye değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabiliriz. Nasıl daha az ödeyebileceğinize dair bazı ipuçlarını da paylaşıyoruz.

(Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, The Washington Post’un sahibidir.)

Nakliye

Sınırsız hızlı gönderi, her zaman Amazon Prime’ın temel avantajı olmuştur ve yeterince kullanırsanız, Prime olmadan bir veya iki günlük gönderim ücretine eşit olabilir. Ancak Walmart Plus ve Amazon’un Prime üyesi olmayanlar için 25 doların üzerindeki siparişler için kendi ücretsiz gönderimi gibi daha yeni rakiplerle, herkes için yılda 139 doları haklı çıkarmak yeterli olmayabilir.

bakkaliye

Herkes Whole Foods’a girebilir, ancak yalnızca Amazon Prime için ödeme yapıyorsanız kullanılabilen bir dizi market avantajı vardır. Yalnızca Prime üyeleri Whole Foods teslimatını alabilir, ancak 9,95 $ artı bahşiş tutar. Prime üyeler, 35 dolardan fazla harcarlarsa, Amazon Fresh’den ek ücret ödemeden yiyecek teslim alabilirler. Bazı alanlarda.

Yayın Akışı

Amazon Prime’ın avantajlarından biri, üyeliğe dahil olan video akış hizmeti Prime Video’dur. Netflix, Hulu ve HBO Max’e rakip olan hizmet, eski güvenilir şovların ve orijinal programlamanın olağan karışımına sahiptir. Bazı arzu edilen başlıklar ve yeni sürümler için fazladan ödeme yapmanız gerekir ve Prime, orijinal içerik söz konusu olduğunda çok fazla rekabete sahiptir.

Diğer avantajlar

Amazon ortalığı karıştırıyor 35 Prime faydaları, ama hepsi giriş ücretine değmez. Bazı gerçek değerler var, ancak geri kalanı, yalnızca üyeliğinizin üzerine daha fazla para öderseniz işe yarayan düzenli indirimlerin veya anlaşmaların bir karışımı.

metodoloji

Bu cevapları, her bir bireysel yararın muhtemelen ne kadar değerli olduğunu ve bir alternatif olup olmadığını tartarak hesapladık. Amazon’un bireysel avantajlar için kendi bağımsız fiyatlarını bulduk, diğer şirketlerin benzer tekliflerini fiyatlandırdık ve orta ölçekli ürünlerde Prime eşdeğeri hızlar için ortalama bir nakliye maliyeti hesapladık. Teste giren okuyucuların Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğunu ve Amazon Prime için yıllık tam üyelik ücretini ödediğini varsaydık. Herhangi bir kişinin kullanabileceği yüzlerce fayda kombinasyonu vardır.

Bu proje hakkında

Heather Kelly ve Rachel Lerman tarafından yapılan raporlama ve araştırma. Tasarım ve geliştirme, Irfan Uraizee’ye ait. Washington Post için Kate Pullen’in çizimleri. Yun-Hee Kim, Laura Stevens ve Virginia Singarayar tarafından üretilmiştir. Anne Kenderdine tarafından düzenlenmiş kopya. Brandon Ferrill tarafından ek tasarım ve sanat yönetimi.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/interactive/2022/amazon-prime-value/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın