Amazon, kuantum çabalarını ağ oluşturmaya odaklanarak genişletiyor – Teknolojik Haberler


bugün Amazon ilan edildi en azından uzun vadede kuantum hesaplamayı bulutuna taşımak için yeni bir çaba. Şirket bugün, hem hesaplama için daha güçlü, çok işlemcili ağlar oluşturmak hem de güvenli kuantum iletişim ağları oluşturmak için kuantum bilgisayarları ağ oluşturma bilimi ve mühendisliğini ileriye taşımayı amaçlayan yeni bir araştırma çalışması olan AWS Kuantum Hesaplama Merkezi’ni başlattı.

Son yıllarda Amazon ve AWS bulut bilgi işlem birimi, kuantum hesaplamaya bir dizi büyük yatırım yaptı. İle birlikte Amazon Braketi, şirket geliştiricilere IonQ, Oxford Quantum Circuits, Rigetti ve D-Wave gibi kuantum bilgisayarların yanı sıra diğer yazılım araçları ve simülatörlerinden erişim sunuyor. Buna ek olarak, şirket halihazırda iki araştırma merkezli çalışma daha yürütüyor: AWS Kuantum Bilgi İşlem Merkezi Daha iyi kübitler ve hata düzeltme algoritmaları oluşturmak gibi temel bilime odaklanan Pasadena, California’da ve Amazon Kuantum Çözümleri LaboratuvarıBu, işletmelerin kuantum bilişimin geleceğine hazırlanmalarına yardımcı olmaya vurgu yapıyor.

Temel olarak, Braket ve Kuantum Çözümleri Laboratuvarı kısa vadeli pratik çözümlere odaklanırken, Kuantum Hesaplama Merkezi ve şimdi Kuantum Ağ Oluşturma Merkezi uzun vadeli araştırma çabalarına odaklanıyor.

“Tam potansiyelini ortaya çıkarmak için kuantum cihazlar, birbirine bağlanmaları gerekir. kuantum, bugünün cihazlarının internet üzerinden bağlanma şekline benzer, ”diye açıklıyor şirket bugünkü duyuruda. “Aynı ilgiyi görmemesine rağmen kuantum bilgisayarlar, kuantum ağların büyüleyici olası uygulamaları vardır. Bunlardan biri, tarafından korunan küresel iletişimleri etkinleştirmektir. kuantum geleneksel şifreleme teknikleri kullanılarak elde edilemeyen gizlilik ve güvenlik seviyelerine sahip anahtar dağıtımı. Kuantum ağlar ayrıca güçlü ve güvenli bulut sağlar kuantum sunucuları birbirine bağlayarak ve bireylerin yeteneklerini artırarak kuantum işlemciler.”

Şu an itibariyle, kuantum ağ oluşturma konusundaki araştırma çabalarının çoğu, başlangıç ​​tarafından finanse edilen araştırma laboratuvarları düzeyinde olmuştur. Ticari kuantum hesaplama çabalarının çoğu işlemci düzeyinde (ve bunun etrafındaki ekosistemde) olmuştur, bu nedenle Amazon’un şu anda buna odaklanması kesinlikle bir yenilik, ancak şimdi kuantum hesaplamanın bu yönüne odaklanmanın zamanı gelmiş olabilir. özellikle de kuantum işleme birimlerinin artık sadece on ya da yirmi yıl önce bilim kurgu olarak kabul edilebilecek bir olgunluk düzeyine ulaşmaya başladığı göz önüne alındığında.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/amazon-extends-its-quantum-efforts-with-a-focus-on-networking/

Yorum yapın