Amazon, Hindistan’da gıda dağıtım işini kapatacak • Teknolojik Haberler


Perakendeci Cuma günü yaptığı açıklamada, Amazon’un Hindistan’daki gıda dağıtım işini yıl sonuna kadar kapatacağını ve üç yıldan daha kısa bir süre önce girdiği bir dikeyden geri çekileceğini söyledi.

Şirket, 29 Aralık’ta Amazon Food adlı gıda dağıtım işini kapatacağını söyledi. Şirket, Mayıs 2020’de Bengaluru’nun bazı bölgelerinde Food in India’yı piyasaya sürdü. Şirket daha sonra ek restoranlarla bağlantı kurarak hizmeti şehrin her yerine genişletti, ancak platformu hiçbir zaman yoğun bir şekilde tanıtmadı veya pazarlamadı.

“Bu kararları hafife almıyoruz. Bir şirket sözcüsü Teknolojik Haberler’a yaptığı açıklamada, mevcut müşteriler ve ortaklarla ilgilenmek için bu programları aşamalı olarak sonlandırıyoruz ve bu geçiş sırasında etkilenen çalışanlarımızı destekliyoruz. “Amazon, büyüyen müşteri tabanımıza en geniş ürün yelpazesiyle en iyi çevrimiçi alışveriş deneyimini uygun fiyat ve rahatlıkla sağlamaya odaklanmaya devam ediyor.”

Duyuru, şirketin Hindistan’daki daha kapsamlı yeniden yapılanmasının bir parçası. Bu haftanın başlarında Amazon, ülkedeki edtech hizmet Akademisini gelecek yıl kapatacağını duyurdu.

(Takip etmek için daha fazlası)Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/25/amazon-to-shut-down-food-delivery-business-in-india/

Yorum yapın