Amazon, GitHub Copilot benzeri bir AI çifti programlama aracı olan CodeWhisperer’ı piyasaya sürdü – Teknolojik Haberler


Yeniden: Mars konferansında, Amazon bugün ilan edildi GitHub’ın Yardımcı Pilotuna benzer bir AI çifti programlama aracı olan CodeWhisperer’ın piyasaya sürülmesi, yalnızca bir yoruma veya birkaç tuşa dayalı olarak tüm işlevleri otomatik olarak tamamlayabilir. Şirket, şu anda Java, JavaScript ve Python’u destekleyen sistemi milyarlarca halka açık açık kaynak kodu satırı ve kendi kod tabanının yanı sıra halka açık forumlardaki herkese açık belgeler ve kodlar konusunda eğitti.

Şu anda, önizlemenin bir parçası olarak kullanılabilir. AWS IDE Araç Setibu da geliştiricilerin Visual Studio Code, IntelliJ IDEA, PyCharm, WebStorm ve Amazon’un kendi AWS Cloud 9’u dahil olmak üzere tercih ettikleri IDE’lerde hemen kullanabilecekleri anlamına geliyor. AWS Lambda Konsolu desteği de yakında sunulacak.

Bugünkü duyurudan önce, Amazon’un AI hizmetlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Vasi Philomin, şirketin bunu sadece Copilot’un bir kopyasını sunmak için yaratmadığını vurguladı. AI kod gözden geçiricisi ve performans profili oluşturucusu CodeGuru ve operasyon sorunlarını bulma aracı DevOps Guru ile şirketin birkaç yıl önce bugünün lansmanının temelini attığını kaydetti.

Resim Kredisi: Amazon

ben düşünmek en teknoloji dır-dir de a puan nerede Biz düşünce BT oldu en Sağ zaman ile yapmak bu,” dedi Philomin. “Ve BT uyar güzelce ile birlikte en başka parçalar o onlar Sahip olmak. Onun olmuştur a seyahat ve biz sadece tamamlamak farklı parçalar de farklı zamanlar.”

Dahili olarak, Amazon, çoğunlukla duyuruyu gizli tutmak için hizmeti yalnızca az sayıda geliştiriciyle test ediyor.

Resim Kredisi: Amazon

Şirket, sistemin sürekli olarak kodunuzu ve yorumlarınızı incelediğini ve hatta kendi kodlama stilinizi ve değişken adlarınızı dikkate aldığını belirtiyor. Bu bağlamsal bilgiyi ve imlecinizin nerede olduğunu kullanarak, kendi özel kod parçacıklarını oluşturacaktır.

CodeWhisperer’ın Copilot’tan farklı bazı şeyler yaptığını belirtmekte fayda var. Birincisi, sistemin ürettiği kodun çoğu yeni olsa da, eğitim verilerinde mevcut bir snippet’e yakın kod ürettiği her zaman, bunu not edecek ve bu orijinal işlevin lisansını vurgulayacaktır. Daha sonra kullanıp kullanmamaya karar vermek geliştiriciye kalmıştır. Bu, bunun gibi bir araç kullanmaktan kaynaklanabilecek telif hakkı endişelerinin bir kısmını (belki de hepsini olmasa da) hafifletmelidir.

Resim Kredisi: Amazon

Philomin’in vurguladığı bir diğer faktör de güvenlik. Amazon’un büyük kod tabanlarını yönetme ve işler ters gittikten sonra bilgi alma (resmileştirilmiş ‘hataların düzeltilmesi‘ süreci), CodeGuru ile olan deneyiminin yanı sıra Codewhisperer, olası güvenlik sorunları için kodu tarayacaktır.

Philomin, “AWS’de güvenlik her zaman önemlidir ve bu nedenle oluşturduğumuz kodun güvenli olduğundan emin olmak istiyoruz” dedi. “Artık açıkçası kodu oluşturduk ve geliştirici kodu değiştirebilir – ve böylece Codewhisperer şunu söyleme yeteneğine sahip: mevcut kaynak dosyada bir tarama çalıştırın. Güvenlik taraması yapacağım ve oluşturulan veya değiştirilen koddaki tüm sorunları ve güvenlik açıklarını size söyleyecektir.”

Resim Kredisi: Amazon

Philomin ayrıca, ekibin Codewhisperer’ın oluşturduğu kodun da herhangi bir önyargılı kod oluşturmamasını sağlamak için çok çalıştığını vurguladı. Yine de gerçekleştiğinde, ekip bu kodu otomatik olarak kaldırmak için filtreler uyguladı.

Gerçek kullanıcı/geliştirici deneyimi oldukça basittir. Geliştiriciler farklı kod önerileri arasından seçim yapabilir (gördüğüm demoda genellikle en az iki seçenek vardı). Yorumları otomatik olarak tamamlayabilir ve sadece bu yorumlara dayanarak işlevler önerecektir. Bunun için basit bir örnek bir şey olurdu #Bir sayının asal olup olmadığına bak.

Sistem, AWS ekosistemi dışındaki geliştiriciler için gayet iyi çalışacak olsa da Philomin, ekibin, AWS hizmetlerine erişmek için onu kullanmak isteyen geliştiriciler için çok iyi çalışmasını sağlamak için büyük özen gösterdiğini kaydetti (düşün #Bir S3 paketi oluştur).

“AWS API için birinci sınıf desteğe sahip olduğunu söylediğimizde, bunlar yalnızca ek şeylerdir. Tüm ölçümlerimiz ve tüm testlerimiz açısından, bunu oldukça iyi buluyoruz ve son teknoloji ürünü olacak” dedi. Geliştiriciler artık hizmeti test edebildiğinden, muhtemelen yakında ne kadar iyi çalıştığını ve Copilot gibi projelerle nasıl karşılaştırıldığını duyacağız. Yine de, bu alanda daha fazla seçeneğe sahip olmak harikadır (ve birileri kesinlikle çoklu çift programlama AI’larından otomatik olarak öneriler sağlayacak bir projeyi hackleyecektir).Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/amazon-launches-codewhisperer-its-ai-pair-programming-tool/

Yorum yapın