Amazon en yeni depo robotu prototiplerini sergiliyor • Kayıt


Amazon, ilk “tam otonom mobil robotunu” ve depolarında insan işçilerle birlikte çalışmak üzere tasarlanmış diğer makinelerini tanıttı.

2012 yılında e-ticaret devi, bir robotik girişimi olan Kiva Systems’i 775 milyon dolara satın aldı. Şimdi, bundan sonra Amazon, son on yılda geliştirdiği, robotik tutuculardan hareketli depolama sistemlerine kadar, AI ve bilgisayarlı görme algoritmaları tarafından desteklenen çok sayıda prototip ortaya çıkardı. Mega şirket, görünüşte personelin öğeleri daha verimli bir şekilde kaldırmasına, taşımasına ve taramasına yardımcı olmak için onları bir gün depolarda kullanmayı umuyor.

“Otonom mobil robotu”, tekerlekler üzerinde disk şeklinde bir cihazdır ve Roomba’yı andırır. Proteus adlı makine, kırıntıları savurmak yerine, paketlerle dolu bir arabanın altına dikkatlice giriyor ve fabrika zemini boyunca itiyor. Amazon, Proteus’un doğrudan insanlarla birlikte ve insanlarla birlikte çalışmak üzere tasarlandığını ve güvenlik nedeniyle kafeslere kapatılan belirli konumlarla sınırlandırılması gerekmediğini söyledi.

Youtube videosu

Robot, yukarıdaki demo videoda görüldüğü gibi yolunu kapatan bir şey veya birisini algıladığında durarak gezinmek için yeşil bir ışık demeti yayar. Proteus, daha geniş çapta dağıtılmadan önce, başlangıçta Amazon’un sipariş karşılama ve ayırma merkezlerinin giden işleme alanlarında kullanıma sunulacak.

Bu robotlar, sıradan görevleri tekrar tekrar gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Amazon, işçilerin yaralanma riskini azaltacaklarını umuyor. Bulut titan, “Ağır paketlerin hareketi ve çalışanlar tarafından bükülme ve dönme hareketlerinin azaltılması, yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olmak için sürekli olarak otomatikleştirmeye çalıştığımız alanlardır,” diye ısrar etti.

protein

Robot iş arkadaşınızla tanışın … Proteus prototipi. Kaynak: Amazon. Büyütmek için tıklayın

Sırada “robotik çalışma hücresi” olarak tanımlanan Kardinal var. Bir ucunda bir dizi tutucu bulunan mekanik bir koldur. İşçilik maliyetlerinin ve sorunlarının çözülmesi de kuşkusuz bir etkendir.

Makinenin paketleri almak, etiketlerini okumak ve bir arabaya yerleştirmek için AI ve bilgisayar vizyonunu kullandığı bildiriliyor. Robot onlar için yapabiliyorsa, personelin öğeleri taramak ve rafa koymak için eğilip dönmesine gerek kalmayacak. Cardinal şu ​​anda yalnızca belirli boyut ve ağırlıkların altındaki paketleri alabiliyor, ancak mühendisler 50 pound’a (22,7 kg) kadar olan paketleri işleyebilecek bir sürüm geliştirmeye çalışıyorlar ve Cardinal makinelerini önümüzdeki yıl lojistik merkezlerinde uygulamaya koymayı umuyorlar.

Amazon çalışanları, ürünler alıcılara giderken çeşitli depolardan geçerken şu anda her bir ürünü manuel olarak tarıyor. Gösterilen prototiplerden biri, kamera görüntülerini saniyede 120 kare hızında analiz eden ve bir işçi bunları bir arabadan rafa taşırken kutuları ve zarfları otomatik olarak tarayan Amazon Robotics Identification aracıdır. Son olarak, çalışanların paketleri almak için merdivenlere tırmanması veya eğilmesi ihtiyacını ortadan kaldıran, kutuları toplama ve istifleme yeteneğine sahip başka bir robot gösterildi.

Amazon

Amazon, ölümcül depo çöküşü soruşturmasını engellemekle suçlandı

DEVAMINI OKU

Amazon, depo robotu prototiplerini tıpkı bir sızdırılmış not mevcut işgücü havuzunu karıştırmaktan endişe duyduğunu açıkladı. Çalışanlar, yerine getirme merkezlerinde çok uzun süre çalışma eğiliminde değiller ve bazıları deniyor ve başarılı sendikalaşmada. Nispeten yüksek oranda yaralanma ve siparişleri olabildiğince hızlı işleme koyma baskısı ile karşı karşıya kaldıkları için bu şaşırtıcı değil. Manuel işgücünü güçlendirmeye yardımcı olmak için Amazon’un daha fazla “droid” piyasaya sürmesi gerekiyor.

Ancak makinelerin insanların yerini tamamen almayacağı söylendi. “Amazon’un insanları robotlarla değiştirdiğine dair spekülasyonlar çok yaygındı… Kiva’nın satın alınmasının ilk günlerinden itibaren vizyonumuz hiçbir zaman insan veya teknolojinin ikili kararına bağlı değildi. Bunun yerine, insanlar ve teknolojinin güvenli ve uyumlu bir şekilde birlikte çalışmasıyla ilgiliydi. müşterilerimiz için. Bu vizyon bugün de devam ediyor” söz konusu Bir açıklamada. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/22/amazon_robot_warehouse/

Yorum yapın