Amazon, Emri veya Sahibinin İzni Olmadan Polise Halka Görüntüleri Verdi


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

(Fotoğraf: Yüzük)
Ev güvenlik kamerası markası Ring’in sahibi olan Amazon, kamera görüntülerini herhangi bir garanti veya kamera sahibinin izni olmadan kolluk kuvvetlerine dağıtıyor.

Massachusetts Senatörü Ed Markey perakende devine geçen ay bir mektup göndererek bir dizi etik reformu kabul etmesini ve şirketin giderek daha yakın bağları olan “Ring’in Amerikan polisiyle sürekli genişleyen ilişkisini” netleştirmesini istedi. bildiri Intercept tarafından. Amazon, Markey’in mektubuna 1 Temmuz’da yanıt verdi. Açık bir mektupta şirket, polis teşkilatlarından hiçbir zaman mali katkı kabul etmemek ve göçmenlik icra dairelerinin Ring kayıtları talep etmesine asla izin vermemek de dahil olmak üzere Markey’in önerdiği reformlardan herhangi birine olan bağlılığından kaçındı. Ayrıca, kullanıcıların kamera görüntülerini herhangi bir arama izni olmaksızın 11 kez polisle paylaştığını da itiraf etti.

Bu sorunu birbirinden ayırmak biraz arka plan gerektirir. Her ne kadar aksini söylemek istesek de, Amazon’un kolluk kuvvetleriyle sık sık yaptığı alışverişler özellikle yeni değil. Sivil haklar örgütleri, yalvarıyor Hükümet yetkilileri, Amazon’un ev güvenlik markasını satın almasından bir yıl sonra, 2019’dan bu yana Ring’in kolluk kuvvetleriyle yakın ilişkisini araştırmak için. Geçen yıl görüntü talebi politikalarında bir değişikliğe kadar, Ring izin verilmiş yüzlerce kolluk kuvvetinin, kullanıcıya danışmaya gerek duymadan sessizce kullanıcıların görüntülerini talep etmesini ve bunlara erişmesini sağlar. Değişiklik o zamandan beri polisin gerçek kullanıcıdan gelen görüntülere erişim talep etmesini gerektirmiş olsa da, elbette kolluk kuvvetlerinin bu kibar süreci tamamen atlayabileceği yollar vardı: mahkeme celbi, mahkeme emirleri ve arama emirleri dahil.

(Fotoğraf: Aaron Doucett/Unsplash)

Ancak Amazon’un kamu politikasından sorumlu başkan yardımcısı Brian Huseman’a göre, sözde gereksinimler bile çoğu zaman göz ardı edildi. Mahkeme celbi, mahkeme emri veya emir ihtiyacını atlamak için yalnızca “acil veya acil” bir durum gerekir. Böyle bir durum Amazon tarafından şimdiye kadar yalnızca “herhangi bir kişi için yakın ölüm veya ciddi fiziksel yaralanma tehlikesi” içeren herhangi bir durum olarak tanımlanmıştır; aslında şirket, bir durumun bu koşulları karşılayıp karşılamadığını nasıl belirlediği konusunda daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti. Bununla birlikte, bu tür acil veya acil durumlara, dış cepheyi gösterebilecek kontrolsüz müşteri görüntüleri yayınlayarak yanıt verdi. veya Bir kameranın nasıl kullanıldığına bağlı olarak birinin evinin içi.

Hüseyin, “Bu yıl şimdiye kadar Ring, bir acil durum talebine yanıt olarak kolluk kuvvetlerine yalnızca 11 kez video sağladı” dedi. mektup okur. “Her durumda Ring, bir kişinin yakın bir ölüm veya ciddi fiziksel yaralanma tehlikesi olduğuna dair iyi niyetli bir karar verdi ve bilgilerin gecikmeden ifşa edilmesini istedi.” Her bir tahliyenin koşullarını çevreleyen başka hiçbir ayrıntı verilmedi.

Electronic Frontier Foundation’ın politika analisti Matthew Guariglia The Intercept’e verdiği demeçte, bir Ring sistemine zaten yatırım yapmış olanların uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirmek isteyebileceğini söyledi. Kullanıcılar bunu, Video Şifreleme ayarlarının bulunduğu Ring uygulamasının Kontrol Merkezi bölümünde yapabilir. (Markey’in önerdiği reformlardan birinin, Amazon’un yapmayı reddettiği varsayılan ayar olarak uçtan uca şifreleme yapmak olduğunu belirtmekte fayda var.)

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/electronics/337915-amazon-gave-ring-footage-to-police-without-a-warrant-or-owner-consent

Yorum yapın