Amazon, dahili olarak geliştirilen yeni depo robotlarını detaylandırıyorAmazon.com Inc. bugün detaylı yerine getirme merkezlerinin verimliliğini artırmak için mühendislerinin geliştirdiği bir dizi yeni otomasyon sistemi.

Sistemler, bir çift yeni depo robotu olan Proteus ve Cardinal tarafından yönetiliyor. Her ikisi de e-ticaret paketlerini işleme görevine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Proteus, birden fazla paket içeren bir arabayı alıp, arabayı bir deponun bir bölümünden diğerine taşıyabilen kompakt, iki tekerlekli bir robottur. Amazon, sistemi ilk tam otonom mobil robotu olarak tanımlıyor. Şirkete göre Proteus, gezinmek için yapay zeka kullanıyor ve yerleşik pil azaldığında kendini otomatik olarak şarj edebiliyor.

Depo robotları genellikle engellerden kaçınma konusunda sınırlı bir yeteneğe sahiptir ve sonuç olarak, çarpışmaları önlemek için sıklıkla bir deponun izole bölümlerinde konuşlandırılır. Amazon, Proteus’un AI navigasyon algoritmaları, otomatik olarak “çalışanların arasında hareket etmesini sağlıyor – yani kısıtlı alanlarla sınırlandırılmasına gerek yok” dedi.

Şirkete göre, robotun işçilerle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmış olması, paket işleme iş akışını düzene sokmak için yeni fırsatlar yaratıyor. Özellikle Amazon, Proteus’u sipariş karşılama merkezlerinin ve giden GoCart işleme alanı olarak bilinen sıralama merkezlerinin bir bölümüne yerleştirmeyi planlıyor. Şirket nihayetinde robotu diğer depo bölümlerinde de kullanmayı planlıyor.

Amazon, bir paketi otomatik olarak alabilen, etiketini okuyabilen ve paketi bir arabaya yerleştirebilen dahili olarak geliştirilmiş bir robot kol olan Cardinal ile birlikte Proteus’u ayrıntılı olarak anlattı. Sepet, daha sonra işlenmek üzere bir Amazon lojistik merkezinin sonraki bölümüne taşınabilir.

Amazon, Cardinal’in tesislerinde işçi güvenliğini artırmak için tasarlandığını söylüyor. Cardinal, ağır paketleri kaldırabilir ve karmaşık paketleme işlerinde yardımcı olabilir. Ayrıca robot, kaza riskini sınırlamak için kapalı bir alanda çalışır.

Amazon şu anda Cardinal’in 50 pound ağırlığa kadar olan paketleri kaldırabilen bir prototip versiyonunun pilot uygulamasını yapıyor. Robot, Amazon’un depolarına yerleştirildiğinde şirket, bunun yalnızca işçi güvenliğini artırmakla kalmayıp aynı zamanda paketleri işlemek için gereken süreyi de azaltacağını umuyor. Amazon, şirketin iş akışını hızlandırmak için fırsatlar yaratacağına inandığını belirterek, Cardinal’in koli hazırlama ve teslimat sürecinde paketleri daha erken ayırmayı mümkün kıldığını belirtti.

Amazon, yeni robotların yanı sıra mühendisleri tarafından geliştirilen iki otomasyon sistemini daha detaylandırdı.

İlk sistem, depo çalışanlarının merdiven tırmanma gibi görevleri gerçekleştirme ihtiyacını azaltarak işçi güvenliğini artırır. Bu arada Amazon’un otomasyon altyapısına yapılan ikinci ekleme, bir paket üzerindeki barkodu otomatik olarak tarayabilen AI destekli bir cihazdır. Şirkete göre cihaz, barkodları manuel olarak tarama ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve böylece paket işleme görevlerini basitleştirirken işçi güvenliğini artırıyor.

Amazon’un dahili olarak tasarlanmış otomasyon sistemlerinin çoğu, Amazon Robotics bölümü tarafından geliştirilmiştir. Şirket, 2012 yılında Kiva Systems Inc. adlı robotik girişimini 775 milyon dolara satın aldıktan sonra bölümü kurdu. O zamandan beri, Amazon en az bir robotik girişimi daha satın aldı: satın alındı açıklanmayan bir miktar için 2019 yılında depo otomasyon uzmanı Canvas Technology Inc.

Amazon’un robotik stratejisi, lojistik ağının ötesine geçiyor. Amazon Web Services Inc., robotik şirketlerinin yeni otonom makineler geliştirmesini kolaylaştıran bir bulut hizmeti olan AWS RoboMaker’ı sunuyor. Geçen Kasım ayında, Amazon’un bulut bilgi işlem birimi, bu alana odaklanmasını şu şekilde genişletti: çıkış yapmak Robot filolarını koordine etme görevinde yardımcı olan AWS IoT RoboRunner.

Depo otomasyonu, Amazon’un başlangıç ​​yatırım stratejisinin odak noktası olarak da ortaya çıktı. Nisan ayında, başlatılan Yeni tedarik zinciri teknolojileri üzerinde çalışan şirketleri desteklemek için 1 milyar dolarlık bir fon. Fonun şimdiye kadar yatırım yaptığı girişimlerin birçoğu, depo robotik pazarına odaklandı.

Fotoğraf: Amazon

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/22/amazon-details-new-internally-developed-warehouse-robots/

Yorum yapın