Amazon, çevrimdışı mağazaların dijital vitrinleri başlatmasına yardımcı olmak için Hindistan’da Akıllı Ticareti başlattı – Teknolojik Haberler


Amazon, Hindistan’daki mahalle mağazalarının müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kendi dijital vitrinlerini başlatmalarına yardımcı olacağını söyledi, e-ticaret devi önemli denizaşırı pazardaki yoğun çevrimdışı mağaza ağından yararlanmaya çalışırken yaptığı son çaba.

Amazon Çarşamba günü, mağazaların kendi çevrimiçi vitrinlerini oluşturmalarına ve aynı zamanda mağazadan gelen müşterilere mağaza içi alışveriş deneyimi sunmalarına olanak tanıyan yeni bir teklif olan Smart Commerce’i piyasaya sürdü.

Yeni teklif, ABD devinin iki yıl önce mahalle satış noktalarının kendi müşterilerine hizmet vermesine yardımcı olmak için başlattığı bir başka program olan Akıllı Mağazaların üzerine inşa edildi. İki yıl önce, çevrimdışı mağazaların doğrudan Amazon’da satış yapmasına izin veren bir program olan Yerel Mağazalar’ı da başlattı. Amazon, her büyüklükteki mağazanın Smart Commerce’e kaydolabileceğini ve şirketin onlara lojistik ve dijital ödemeler konusunda yardım sağlayacağını söyledi.

Amit Agarwal şunları söyledi: , Amazon’da Hindistan ve Gelişmekte Olan Piyasalardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı, sanal bir etkinlikte.

“Bugün, herhangi bir mağazanın gerçekten dijital bir dukaan olmasını sağlayacak ve nerede olurlarsa olsunlar müşterilere Amazon’un en iyileriyle hizmet verecek Akıllı Ticareti başlatmaktan heyecan duyuyoruz.”

Firma, Smart Commerce’in mağazalara faturalandırmayı dijitalleştirme, envanteri yönetme ve ayrıca sesli ve sohbet tabanlı alışveriş deneyimi de dahil olmak üzere bir dizi özellik sunacağını söyledi. Önümüzdeki haftalarda bu özelliklerden bazılarını sunmaya başlayacak.

Hindistan operasyonlarına 6,5 ​​milyar dolardan fazla yatırım yapan Amazon, 125 binden fazla mahalle mağazasının pazarını kullanarak zaten çevrimiçi satış yaptığını söyledi.

Amazon ve Hindistan’daki baş rakibi Flipkart, son yıllarda ülke genelinde mahalle mağazalarıyla çalışmanın yollarını keşfetmeye çalıştı. Bu anne ve baba dükkanları her türlü ürünü sunar, aile tarafından işletilir ve düşük ücretler öder veya hiç kira ödemez. Her yerde bulundukları için – endüstri tahminlerine göre Hindistan’da 30 milyondan fazla mahalle mağazası var – hiçbir perakende devi daha hızlı teslimat sunamaz. Üstelik, ekonomileri çoğu zaman dijital emsallerinin çoğundan daha iyidir.

Meta da bu segmente göz kulak oluyor. Hindistan’ın en büyük perakende zinciri olan ve ticaret tekliflerinin birçoğunu WhatsApp’a getiren Reliance Retail ile ortaklık kurdu. Google da ülke çapındaki mağazaların müşterilere çevrimiçi hizmet vermesine yardımcı olan bir girişime yatırım yaptı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/amazon-smart-commerce-india/

Yorum yapın