Amazon, AI model eğitimi için sanal nesneler oluşturmak üzere Ground Truth Synthetics’i piyasaya sürdü – Teknolojik Haberler


Yapay zeka modellerini eğitmek için çok büyük miktarda veri gerekir. Ancak bazen bu veriler gerçek dünyadaki kaynaklardan elde edilemez, bu nedenle veri bilimcileri bunu telafi etmek için sentetik veriler kullanır. Yapay görme uygulamalarında bu, örneğin robotları veya kendi kendini süren arabaları eğitmek için farklı ortamlar ve nesneler yaratmak anlamına gelir. Ancak sanal ortamlar oluşturmak için çok az araç varken, sanal nesneler oluşturmak için çok fazla araç yok.

Amazon bugün düzenlediği re:Mars konferansında, belirli bir nesnenin farklı konumlarda ve farklı aydınlatma koşullarında, ayrıca farklı oranlarda ve diğer varyasyonlarda neredeyse sınırsız sayıda görüntüsünü oluşturmak için yeni bir araç olan Sagemaker Ground Truth Synthetics’i duyurdu.

WorldForge ile şirket zaten sentetik sahneler oluşturmak için bir araç sunuyor. “BENbunun yerine nın-nin üreten tüm dünyalar için en robot ile hareket etrafında, bu özel ile öğeler veya bireysel bileşenleri” AWS Mühendislik Başkan Yardımcısı Bill Vass bana söyledi. Şirketin kendisinin böyle bir araca ihtiyacı olduğunu, çünkü Amazon’un kendisinin gönderdiği milyonlarca pakete rağmen bir robotu eğitmek için yeterli görsele sahip olmadığını belirtti.

“Bşapka Temel Gerçeği Sentetik yapmak sen misin Başlat ile birlikte en 3 boyutlu model içinde a sayı nın-nin farklı formatlar o sen Yapabilmek çekmek BT içindend olacak sentetik olarak üretmek fotogerçekçi Görüntüler o kibrit en çözüm nın-nin en sensörler sen var,” diye açıkladı. Ve günümüzde bazı müşteriler, örneğin modellerini eğitmek için fotoğraflarını çekmek için bir makinenin fiziksel parçalarını kasten sıkıntıya sokar veya kırarken – ki bu hızla oldukça pahalı hale gelebilir – şimdi bunun yerine sanal parçalara sıkıntı verebilir ve bunu milyonlarca kez yapabilirler. gerekirse.

Tavuk kanadı yapan bir müşteri örneğini verdi. Bu müşteri aracı, modellerini eğitmek için çok sayıda hatalı biçimlendirilmiş tavuk kanadını simüle etmek için kullandı.

Vass, Amazon’un bu tür şirket içi yeteneklere erişimi olmayan şirketlerin varsayılan olarak Unreal Engine’i kullanan bu hizmete başlamalarına yardımcı olmak için 3D sanatçılarla da ortaklık kurduğunu kaydetti. kaynak Açık 3D Motoru. Kullanıcılar bu motorları kullanarak bu nesnelerin gerçek dünyada da nasıl davranacağının fiziğini simüle etmeye başlayabilirler.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/amazon-launches-ground-truth-synthetics-to-create-virtual-objects-for-ai-model-training/

Yorum yapın