Altıncı Devre Tüm Hayvanların Eşit Olduğunu Ama Polis Hayvanlarının Diğerlerinden Daha Eşit Olduğunu Söylüyor


itibaren bu-bir-köpek-bir-memur-aradığınızda-olan şey borç

Polisler evcil hayvanları öldürür. Bu tartışılmaz bir gerçektir. ABD Adalet Bakanlığı’ndan başkası değil (resmi olmayan) Köpeklere Karşı Savaşı bir kanun yaptırımı salgını olarak ilan etti. Bir polis, polis işleri yaparken bir aile köpeğiyle karşılaşırsa, köpeğin ölme olasılığı vardır.

Elbette, bazı insanlar polislerin köpeklerle onları öldürmeden her zaman karşılaştıklarını iddia edebilir, ancak her gün “25 ila 30” evcil köpeği öldürenler (yukarıdaki bağlantıya bakın) sadece polislerdir. Evcil hayvanları öldürmek, normalde insanların gelişmekte olan toplu katillere atfedilen bir şeydir, ancak polisler her gün bunu yaparak etrafta dolaşıyor ve çoğu insan hâlâ psikopat olmadıklarını düşünüyorum.

Federal çevrelerin yarısından fazlası, birinin evcil hayvanını öldürmenin Dördüncü Değişikliğin ihlali olduğuna karar verdi. Ama bu holdingler boşluklarla dolu. Ve bu son Altıncı Daire Temyiz Mahkemesi karar [PDF] bir polisin köpeği ile sıradan bir insanın köpeği arasında bir kavga söz konusu olduğunda, sıradan bir köpeğin ölümünün haklı bir cinayet olacağını açıkça ortaya koyuyor.

Bu durumda, polisler zaten adamlarına sahipti. Kaçan zanlı yakalandı. Ancak Detroit polis memurları, şüphelinin bir silahı bıraktığına inanıyordu. Bir memur (iddia edilen) silahı aramak için bir K-9 “memurunu” getirdi. Bu, memurun köpeği birkaç kişinin bahçesine götürmesini gerektirdi. Bu daha sonra oldu.

Bodycam ve güvenlik kamerası görüntüleri, takip eden olayları kaydetti. Memur Shirlene Cherry, eğitimli köpeği Roky ile olay yerine geldi. White ailesinin dışarıda iki köpeği vardı, bir pitbull olan Chino ve bir Yorkie Terrier olan Twix. Memur Cherry, White’ın kızı Mi-Chol’dan silahı arama sırasında köpekleri korumasını istedi. Mi-Chol, Chino’yu evlerine sokmak için yakaladı, ama o kaçtı ve ön bahçeye koştu. Mi-Chol bir tasma kapmak için içeri girdi. Chino hala çitle çevrili avluda dolaşırken, Memur Cherry, önce orayı aramak için Roky’yi komşu bir avluya götürmeye karar verdi. Chino onları çitin diğer tarafından takip ederken, ferforje çitin çevresi boyunca bir sonraki avluya doğru yürüdüler.

Sonra beklenmedik oldu. Memur Cherry ve Roky avlunun köşesine ulaştığında, Chino çitin dikey kulelerinden geçti ve Roky’nin burnunu ısırdı. diye bağırdı Roky. Cherry döndü ve Roky’nin burnu Chino’nun ağzında çite sıkıştığını gördü. Cherry, Roky’nin tasmasını çekiştirdi ve Chino’ya “bırak” diye bağırdı. Hiçbirşey değişmedi. Chino, tuttuğu şeyi “yıkmaya”, “yırmak için ileri geri sallanmaya” başladı. Roky’yi kurtaramayan ve köpeğin hayatı için korkan Cherry, silahını çıkardı ve Chino’yu bir kez vurdu.

Köpek-köpek tartışmasını azaltmak için makul bir süre nedir? Bu soruya cevap verilemez. Elimizdeki tek şey, altı saniyenin altındaki herhangi bir şeyin, onu bitirmek için ölümcül güç kullanımını haklı çıkarmak için fazlasıyla yeterli olduğunu gösteren bu veri noktası.

Chino’nun saldırısı ile Cherry’nin vuruşu arasında altı saniye geçti. Atıştan sonra Chino, artık kanlı Roky’yi serbest bıraktı. Chino vurularak öldü.

Altıncı Daire, bir polis hayvanını kurtarmak için başka bir hayvanı öldürmenin sadece iyi bir polis işi olduğunu söylüyor. İkisinin de hayvan olduğunu boşver. Biri yükseltildi: bir “polis” hayvanı, bu da onu bir polis memuruna eşdeğer yapıyor. Bu el altından bir abartı değil. Birçok yerde, polis köpeğine saldırmak polise saldırmaktan farklı muamele görmez. Cezai yaptırımlar hemen hemen aynıdır.

Köpek üzerinde köpek olduğunda, sadece bir köpek gerçekten kanunla korunur. Ve mahkeme, evcil hayvanlarının bir vatandaşın evcil hayvanı tarafından saldırıya uğradığını gören polisleri ikinci kez tahmin etmeyecek.

Alternatiflerden ne haber? Memur Cherry’nin ölümcül güç kullanımı dışındaki diğer makul seçeneklerden ne haber? Chino’nun “bırakma” komutları işe yaramadı. Tasmadaki birkaç güçlü çekiş, Roky’yi Chino’nun kusursuz çağrısına ve amansız çağrısına bıraktı. Sadece bir yargıcın odasının cahil huzuru, memurun bir köpeği diğerinden çıkarmak için ellerini kullanması gerektiği düşüncesini uyandırabilirdi. Bu elbette bir tehlikeyi bir başkasıyla değiştirir ve bu süreçte asla yargıç olmayan memuru zararın yoluna sokar. Memur Cherry, doğru, bir şok tabancası vardı ve belki de bir şok tabancası Roky ve Chino’yu bağışlamış olabilir. Ancak Memur Cherry, şok tabancasının yalnızca bir “kas uyarıcısı” ve ayrıca “kilitleme” işlevi göreceğine inanıyordu. [Chino’s] çene,” Roky’yi devam eden tehlikede bırakıyor. Belki; belki değil. Ancak bu sinir bozucu durumda, Memur Cherry’nin bu “gergin, belirsiz ve hızla gelişen” koşullara, Graham, 490 ABD’de 397, Roky’yi kurtarma olasılığını artıran kararlı bir eylemle yanıt vermesine izin verecek kadar belki vardı: kaynağı vurmak. tehlike. Davranan bir polis köpeğini kurtarmak için saldıran bir köpeği vurmak mantıksız değildir.

Bu durumda, belki de diğer durumlardan daha az mantıksız. Bu durumda memur, evcil hayvan sahibinin köpeğini emniyete almasını beklerken başka bir bahçede devriye gezdi. Bu akıllıca bir hareketti ve memurun aleyhine olmamalıydı.

Sorun standart. Polis köpeklerinin her zaman aile evcil hayvanlarından daha değerli olmasına izin verecektir. Hiçbir polis köpeği gezintiye çıkarmaz. Ne zaman bir polis köpeği olay yerine gelse, bu “hızla gelişen” bir durum olacaktır. Gelişen bir tehdit (buradaki gibi) veya gizli bir tehdit (kelimenin tam anlamıyla bir polisin ve köpeğinin olduğu herhangi bir yerde bulunan herhangi bir evcil hayvan) olsun, polisler kazanacak ve maaşını ödeyen insanlar kaybedecek. Bir insan subaya yönelik algılanan bir tehdit, ölümcül gücü haklı çıkarmak için yeterlidir. Bir polisin köpeğine yönelik öznel bir tehdit de şiddet eylemlerini haklı çıkaracaktır.

Kabul, bu ideal bir durum değil. Bir köpek diğerine saldırdı. Ancak mahkeme tarafından belirlenen standart, bazı hayvanların diğerlerinden daha önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Bu da bu koda halkasını biraz boş yapıyor.

Bu davadaki sorun, yasanın Beyazların köpeklerine olan sevgisini takdir etmemesi değil. İki köpeğin hayatı risk altındaydı. Memur Cherry, birini öldürüp diğerini kurtarmanın bu gerçeği kabul edilebilir bir şekilde düşündü.

Memurun ve K-9’unun karşı karşıya olduğu duruma mükemmel bir çözüm yoktu. Ancak bu karar emsal – yayınlanmış bir görüş. Ve diyor ki – diğer her şey soyulduktan sonra – polis, başarılı bir şekilde dava edilme konusunda çok fazla endişelenmenize gerek kalmadan evcil hayvanları ihtiyaç duyduklarında öldürebilir. Ve eğer polis köpeği saldırgan olsaydı ve diğer köpek sadece bir saldırıya karşılık vermiş olsaydı, yargının sonucunun değişeceğinden şüpheliyim.

Under: 6. devre, detroit, detroit pd, köpekler, polis, shirlene kirazKaynak : https://www.techdirt.com/2022/07/11/sixth-circuit-says-all-animals-are-equal-but-cop-animals-are-more-equal-than-others/

Yorum yapın