Alphabet’s Wing drone’ları süpermarket ortaklığını duyururken 200.000 teslimata ulaştı – Teknolojik Haberler


Alphabet’in drone hizmeti Wing, bu sabah 200.000 ticari teslimata ulaştığı için başka bir kilometre taşını duyurdu. Firmanın test uçuşlarını hariç tuttuğunu söylediği sayı, 100.000’e ulaşmasından yarım yıl sonra geliyor. Test ve ticari dağıtım için birincil pazar olan Avustralya, bu yılın ilk iki ayında bu teslimatların 30.000’ini oluşturuyor.

Daha da ayrıntılı olarak bakıldığında, Wing bir günde 1.000’den fazla teslimat veya her 25 saniyede bir teslimat olduğunu söylüyor. Büyük yuvarlak sayı, Avustralya’nın önde gelen süpermarket zincirlerinden biri olan Coles ile ticari bir ortaklık duyurusu yaparken geldi. Anlaşma, Wing’in Avustralya’nın başkenti Canberra’da gıda maddelerinden sağlık ürünlerine ve tuvalet malzemelerine kadar 250 farklı ürün teslim ettiğini buldu.

Teslimat hizmetine yapılan diğer son eklemeler arasında Roll’d’dan KFC ve Vietnam yemekleri ile Friendly Grocer’dan hızlı COVID-19 testleri ve St. John Ambulans QLD’den ilk yardım çocukları yer alıyor. Büyük, yuvarlak sayı bir yana, birçok hizmet son mil teslimatının geleceği olarak karasal robotları daha aktif olarak izlediğinden, kentsel alanlarda drone teslimatının etkinliği hala bir soru işaretidir.

Teknoloji, kırsal ve diğer ulaşılması zor yerler için bir anlam ifade ediyor, ancak Wing yaklaşımının şehir hayatı için de doğru olduğunda ısrar ediyor.

Google bugün bir blog yazısında, “Drone teslimatını günlük hayata entegre etmek yalnızca ek bir kolaylık değil” diyor. “İnsanlara yoğun yaşamlarında daha fazla zaman verirken, işletmeler için satışları artırırken trafik sıkışıklığını, kazaları ve sera gazı emisyonlarını azaltma sözünü tutuyor. O geleceğe bir göz atmak istiyorsanız, Avustralya’ya bakmanız yeterli.”

Bu arada Amazon’un rakip hizmeti Prime Air, pandemi sırasında işten çıkarmalar yaşadı ve bu teslimat yönteminin uygulanabilirliği hakkında soru işaretleri bıraktı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/01/alphabets-wing-drones-hit-200000-delivers-as-it-announces-supermarket-partnership/

Yorum yapın