Alienware, 18 İnç Oyun Dizüstü Bilgisayarının Geri Dönüşünü Sunuyor


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

(Fotoğraf: Philip Shoots/Unsplash)
Alienware, unutulmaz 18 inç oyun dizüstü bilgisayarını yeniden canlandırıyor gibi görünüyor. Alienware, Pazartesi günü Dell yan kuruluşunun Twitter hesabı aracılığıyla paylaşılan bir videoda, markasına sadık kalarak bir ürünün Dünya’ya UFO benzeri gelişini tasvir ederek dalga geçiyor. Ürünün ne olabileceğine dair tek ipucu? 18 numara, çimenlik bir alana damgalanmış.

Bunun dışında, Alienware’in teaser’ı kesinlikle hayal gücüne çok şey bırakıyor. “Bu kadar büyük ve güçlü bir şey geldiğinde iz bırakır” 15 saniyelik (kaçırılan fırsat!) klip diyor. Orijinal tweet’in yanıtlarında Alienware, hayranların spekülasyonlarına “1n8 harika bir şey olmalı” yanıtını vererek tüm 18 şeyi ikiye katlıyor.

Alienware’in eski serisine aşina olanlar için bu bir sersemletici. Marka, ilk olarak 2013’te piyasaya sürülen (M18x’in yerine) ve 2015’ten beri yeni bir yineleme görmemiş olan Alienware 18’in geri dönüşünü muhtemelen dürtüyor. 18 inç ekranı ve 12 kilodan fazla ağırlığı ile , Alienware’in hantal oyun dizüstü bilgisayarı, onu yanında taşımak isteyen herkes için neredeyse rakipsiz bir hareket halindeyken görsel deneyim sunuyordu. 2015 sınırlı sürüm sürümü, çift dahili GPU desteği, sıvı soğutma ve Grafik Amplifikatör desteği ile en etkileyici olanıydı. Ancak Alienware’in 18 inç ekranı o zamandan beri geçmişte kaldı ve oyun dizüstü bilgisayarı pazarına 17 inç ve daha küçük ekranlar hakim olduğu için yalnızca ikinci el sitelerde görülüyor.

Bu arada, dizüstü bilgisayarlar çok yol kat etti. Oyuna ayrılmış tüm büyük ekranların 4K çözünürlüğe ve yüksek yenileme hızına sahip olması beklenir. Yeterli kontrast ve parlamaya karşı dayanıklı bir ekran, kendisini herhangi bir sayıda aydınlatma koşulunda bulabilecek üst düzey bir oyun dizüstü bilgisayarı için de önemlidir. Makinenin kendisi, daha yeni, daha yoğun kaynak kullanan başlıkları işleyebilen bir CPU içermelidir; son Alienware 18’in dört çekirdeği 2015’te iyi karşılansa da, bugün yeni bir sürümün başarılı olması için iki kat daha fazla işlemci gücü gerekiyor. Ayrıca günümüzde daha ince, daha hafif gövdeler de bekliyoruz: 2,3 inç kalınlığındaki bir dizüstü bilgisayar yeterli olmaz.

Ama bu sadece spekülasyon. Alienware, elbette, yeni ürününün ne olduğu ve ne yaptığı konusunda çok ketum davranıyor. Bir açıklama tarihimiz bile yok; markanın teaser’ı sadece “çok yakında” diyor. Alienware’in ayrıntıları kademeli olarak damlatıp dağıtmayacağı veya ekini gelecek ay CES 2022’de açıklayıp açıklamadığı bilinmiyor.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/gaming/341372-alienware-teases-return-of-18-inch-gaming-laptop

Yorum yapın