Alibaba yöneticileri, Şanghay Polisi veri sızıntısını tartışmak için getirildi • Kayıt


Kısaca Asya Alibaba Cloud’un üst düzey yöneticileri, dark web’de satılan bir milyar Çinli vatandaşla ilgili bilgilerin görüldüğü veri sızıntısını tartışmak üzere çağrıldı. Nikkei ve Wall Street Journal.

Sızıntının bir kaynaktan geldiği sanılıyor. yanlış yapılandırılmış Alibaba Cloud sunucusu İsimleri, ev adreslerini, kimlik numaralarını, telefon numaralarını ve sabıka kayıtlarını açığa çıkaran hazineye erişmek için şifre gerektirmeyen.

Siber güvenlik araştırmacıları, dijital sertifikaların süresinin belki de dört yıl önce dolduğunu da iddia ettiler.

Sızıntının keşfedilmesinden bu yana, Alibaba mühendislerine bulutunda sunduğu veritabanı mimarilerini incelemeleri ve diğer müşteriler tarafından kullanılan yapılandırmaları kontrol etmeleri istendiği bildiriliyor.

bu Şanghay Polisi sızıntısı Şimdiye kadarki en büyük veri ihlali olduğuna inanılıyor.

Weibo, yanlış yazılmış kelimeleri ve sesteş sözcükleri ortadan kaldıracak

Çinli mikroblog web sitesi Weibo, geçen hafta, kasıtlı olarak kelimeleri yanlış yazan veya zararsız görünen ancak politik imalar içeren eşsesli sözcükler veya karmaşık kelime oyunları kullanan kullanıcıları çökerteceğini duyurdu.

“Açık ve parlak bir siber alan yaratmak ve medeni ve sağlıklı bir sosyal ekosistemi sürdürmek için, zararlı yaymak için eş sesli karakterlerin, kelimelerin varyantlarının ve diğer ‘yanlış yazılmış kelimelerin’ yasadışı kullanımına odaklanmış bir düzenleme başlatacağız. bilgi,” dedi Weibo, medya kuruluşu tarafından Çince’den çevrildiği gibi Weibo’da neler var.

Alpaka

Çin AI, Alpaka canlı yayınlarını sansürledi – çok NSFW ve politik geçmişe sahip canavarlar

DEVAMINI OKU

Weibo, şüpheli anahtar kelimeleri belirleme ve kaldırma çabalarını artırmaya ve kullanıcıların bu terimleri kullanmamaları için olumlu bir teşvik oluşturmaya söz verdi.

Platform ayrıca, kullanıcılarını sesteş sözcükleri veya diğer meydan okurcasına siyasi terminolojiyi kullanan içeriği bildirmeye teşvik etti.

Crypto biz Vauld, altı aylık yeniden yapılandırma moratoryumu talep ediyor

Singapur merkezli kripto kredi şirketi Vauld, tasfiye için altı aylık bir moratoryum istedi.

Kripto merkezli haber kaynağına göre, şirket geçen Pazartesi günü yaklaşık 70 milyon dolarlık genel bir açık açıkladı. Engellemek.

Tahmini varlıklar yaklaşık 330 milyon dolar olarak listelendi ve yükümlülükler yaklaşık 400 milyon dolara indi. Bunun matematiği zor değil.

Londra merkezli kripto platformu Nexo, Vauld’u satın almakla ilgilendiğini resmen dile getirdi.

kasa askıya alınmış 4 Temmuz’da hem alım satım hem de para çekme, “finansal zorluklar” arasında yeni yatırımcılar ararken – yani, “değişken piyasa koşulları” nedeniyle neredeyse 200 milyon dolara ulaşan bir para çekme dalgası.

11 Temmuz’da, açığın açıklandığı aynı gün, Vauld’un ana şirketi Defi Payments, şirketi yeniden yapılandırmak için altı aylık bir süre için başvuruda bulundu.

Vauld, “Bu, Defi Payments ve Vauld yönetimine, tüm paydaşların yararına olacak şekilde yeniden yapılanmaya hazırlanmak için ihtiyaç duyduğu nefes alma alanını sağlamak içindir,” dedi. Beyan. “Şu anda, Vauld Group Nexo Inc ile görüşmeler yapmaya devam ederken, Nexo Inc durum tespiti yapıyor ve ayrıca Vauld Group’un paydaşlarının çıkarlarını en iyi şekilde koruyacak potansiyel yeniden yapılandırma seçeneklerini araştırıyor.”

ASEAN, sınır ötesi e-ticaret şikayet çözüm hizmetini başlattı

ASEAN ticaret bloğu, kötü giden e-ticaret işlemleriyle ilgili sınır ötesi şikayetleri kolaylaştırmak için bir Çevrimiçi Tüketici Şikayet İşlevi başlattı.

Kuruluş, ASEAN’ın altı yüz milyon sakininin on ulustan oluşan bloktaki mağazalardan alışveriş yapma olasılığının giderek arttığını ve bu nedenle kendi yetki alanları dışındaki şikayetleri çözmek için bir araca ihtiyaç duyduğunu kabul ederek kuruldu.

Proje web sitesi üzerinden yapılan şikayetler, bireysel tüketiciler tarafından toplu olarak veya bir tüketici örgüt/dernek temsilciliği aracılığıyla yapılabilir. 30 iş günü içinde çözüm hedeftir.

İşlev, 2025 yılına kadar blok genelinde bir Çevrimiçi Uyuşmazlık Çözüm Ağı gerçekleştirme hedefine yönelik erken bir adımdır. – Simon Sharwood

Filipinler merkez bankası, Facebook’un katlanan şeylerin katlandığında iyi olmadığı söylentisini yalanladı

Filipinler merkez bankası Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) yayınladı. tavsiye banknotlar, katlanmış olsalar bile yasal ödeme olarak kalırlar.

Ülke kısa süre önce 1000 peso (17 $) polimer banknot tanıttı. Tamamen açık olmayan nedenlerden dolayı, bir Facebook gönderisi, vatandaşların kağıt katlandıktan sonra ödeme yapamayacaklarını iddia etti. İç çekmek.

Gönderi viral hale geldi ve bazı kuruluşlar notları kabul etmeyi bıraktı – bir kez daha Facebook’un dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğini, her seferinde bir külçe saçma sapan dezenformasyon yaptığını kanıtladı.

Banka’nın açıklamasında “katlanmış kağıt veya polimer banknotların hala dolaşımda olabileceği ve ödeme için kabul edilebileceği konusunda kamuoyuna bilgi verildi. Bu nedenle perakendeciler ve bankalar bunları günlük ödeme işlemlerinde kabul etmelidir.”

“Son zamanlarda, BSP polimer banknotların uygun şekilde kullanılmasına ilişkin yönergeler yayınladı. Bu, banknotların uygun şekilde sığacakları yerlerde cüzdanlarda saklanmasını (tipik çift katlı cüzdan bu kriterlere uygundur), temiz tutmayı ve mal ve hizmetler için ödeme olarak kullanmayı içerir. ” tavsiye, herhangi bir banka şubesinin bir banknotun kimliğinin doğrulanmasına yardımcı olabileceğini hatırlatarak sonlandırmadan önce ekliyor. – Simon Sharwood ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/07/18/apac_tech_news_roundup/

Yorum yapın