Alibaba Cloud, denizaşırı ittifakı güçlendirmek için 1 milyar dolar sözü verdi • Teknolojik Haberler


Alibaba, genişleyen e-ticaret imparatorluğuyla tanınıyor, ancak Amazon gibi, bulut hizmeti de son yıllarda gelirlerinin büyük bir itici gücü oldu.

Çinli bulut devi, denizaşırı erişimini ikiye katlamaya hazır ve ilan edildi bugün “küresel ortak ekosistem yükseltmesi” için 1 milyar dolarlık bir yatırım. Alibaba Cloud artık dünyanın üçüncü en büyük genel bulut sağlayıcısıdünya çapında oluşturduğu geniş yerel müttefik ağından ayrılamaz bir başarı.

Şirket sürekli yerel ortakları işe almak satış, teknik destek ve müşteri hizmetleri gibi sorumluluklar almak. Şirket, 1 milyar dolarlık girişimin “önümüzdeki üç mali yılda ortakların teknoloji inovasyonunu ve Alibaba Cloud ile pazar genişlemelerini desteklemeyi” amaçladığını söyledi. Para, finansman, indirimler ve pazara giriş girişimleri dahil olmak üzere hem finansal hem de finansal olmayan teşviklerle gelecek.

Alibaba Cloud şu anda Salesforce, VMware, Fortinet, IBM ve Neo4j dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 11.000 iş ortağına sahiptir.

Pazar araştırma firmasına göre Alibaba Cloud, 2021’de Microsoft (%21) ve Amazon’un (%39) ardından %9,5 pazar payına sahip oldu. Gartner.

Hangzhou’da bir üssü ve dünya çapında genişleyen bir ayak izine sahip bulut hizmeti, denizaşırı genişleyen birçok Çinli işletme için bulut çözümü haline geldi. Ancak Çin ile Batı arasında artan ulusal güvenlik gerilimleri, bazı müşterileri bulut platformundan uzaklaştırdı. ABD düzenleyicilerini kazanmak için TikTok’un bildirildiğine göre Alibaba Cloud’dan ayrıldı ve tüm ABD verilerini Oracle sunucularına taşıdı.

Erken aşamadaki Çinli şirketler bile teknolojik çatallanmaya katılıyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, bir sosyal ağ ve bir üretkenlik aracı da dahil olmak üzere, tüketiciye yönelik birkaç internet girişimi, tüm denizaşırı kullanıcı verilerini yalnızca yolda düzenleyici incelemeden kaçınmak için yabancı bulut hizmetlerinde sakladığını söyledi.

Alibaba Cloud, son zamanlarda yavaşlayan büyümeden ve sektör gözlemcileri tarafından ByteDance olduğu tahmin edilen önemli bir bulut istemcisinin kaybından muzdaripti. Şirketin açıklamasında belirttiği gibi Haziran kazanç raporu:

Bulut segmentimizin yıldan yıla gelir artışı, finansal hizmetler, kamu hizmetleri ve telekomünikasyon endüstrileri tarafından yönlendirilen genel İnternet dışı endüstrilerin toparlanmasını yansıttı ve kısmen, en iyi İnternet müşterisinden gelen gelirdeki düşüşle kısmen dengelendi. Ürünle ilgili olmayan gereksinimler, çevrimiçi eğitim müşterileri ve Çin’in İnternet endüstrisindeki diğer müşterilerden gelen talebin yumuşaması nedeniyle uluslararası işleri için denizaşırı bulut hizmetleri.

Batılı teknoloji firmaları Çin’de de aynı ayrışma baskısı altında. Ülkenin veri yasası, kullanıcı verilerinin sınırlarını terk etmesini yasaklıyor, bu nedenle Apple ve Tesla gibi şirketler uzun süredir Çinli kullanıcı verilerini yerel bulut merkezlerinde depoluyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/alibaba-cloud-1-billion-international/

Yorum yapın