Alexa yakında ölü büyükannen olarak hikayeleri okuyabilecek – Teknolojik Haberler


Amazon’un Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Alexa Baş Bilimcisi Rohit Prasad, bugün Las Vegas’ta düzenlediği yıllık re:Mars konferansında, şirketin akıllı asistanı için bir dizi yeni ve gelecek özelliği duyurdu. Grubun en çok dikkat çeken özelliği, kısa ses kliplerini daha uzun konuşmaya sentezleyebilen potansiyel yeni bir özellikti.

Etkinlikte sunulan senaryoda, ölen bir sevilenin sesi (bu durumda bir büyükanne), bir torunu yatmadan önce bir hikaye okumak için kullanılır. Prasad, şirketin yeni teknolojiyi kullanarak sadece bir dakikalık konuşma kullanarak çok etkileyici bazı ses çıktıları elde edebildiğini belirtiyor.

Yönetici, “Bu, stüdyoda saatlerce kayıt yapmak yerine bir dakikadan daha az kayıtla yüksek kaliteli bir ses üretmeyi öğrenmemiz gereken icatlar gerektiriyordu” diye belirtiyor. “Bunu gerçekleştirme şeklimiz, sorunu bir konuşma oluşturma yolu değil, bir ses dönüştürme görevi olarak çerçevelemek. Şüpheli bir şekilde, hayallerimizin ve bilimimizin olduğu AI’nın altın çağında yaşıyoruz. ”

Detaylar şu anda yetersiz. Herhangi bir zaman çizelgesi veya daha fazla ayrıntı yok, ancak – en azından – bu, bir çocuğu okumak kadar banal ve hatta iç açıcı bir şeyin ötesinde, potansiyel uygulamalar üzerinde her türlü incelemeyi davet edecek türden bir haber. Oz Büyücüsü.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/alexa-will-soon-be-able-to-read-stories-as-your-dead-grandma/

Yorum yapın